Ogłoszenia duszpasterskie - WIELKANOC 2018 


 1. Pośród wielu życzeń od członków rodziny, bliskich i przyjaciół, niech dołączone będą życzenia od duszpasterzy naszej parafii,  dla każdej rodziny i każdego z osobna, życzenia umocnienia się w wierze przez przeżywane święta wielkanocne, a życzliwość ludzi, których spotykamy, i błogosławieństwo Boże niech będzie Wam wszystkim nieustannie towarzyszące.

 2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w porządku niedzielnym. Również w Poniedziałek Wielkanocny, 2 kwietnia przypada 13 rocznica odejścia do Domu Ojca, Papieża Jana Pawła II. W tym dniu spotkajmy się wszyscy przy Figurze -pomniku św. Jana Pawła II w naszym mieście,  na chwilę modlitwy o g. 21.30, by o 21.37 uwielbić Boga za życie i Pontyfikat św. Jana Pawła II.

 3. Przed nami pierwszy tydzień nowego miesiąca i jak jest w praktyce, Msza św. z modlitwą o powołania do kapłaństwa i zakonu w czwartek o g. 18.00, spowiedź I piątkowa od g. 17.00 zakończona Mszą św. i nabożeństwem do NSPJ w piątek o g. 18.00. W I sobotę miesiąca Msza św. wynagradzająca za grzechy świata i o nawrócenie grzeszników w sobotę o g. 9.00.
   
 4. Chorych kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną w dniach i godzinach ustalonych.

 5. Trwa nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj i jutro w kościele o g. 15.00 Koronka i modlitwa nowennowa, w pozostałe dni tygodnia o g. 15.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego Koronka i modlitwa nowennowa. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu do Adoracji w kaplicy Miłosierdzia Bożego od g. 14.00 , a po Koronce i modlitwach nowennowych zostanie odprawiona w kaplicy Msza św. Miłosierdzia Bożego.

 6. W przyszłą niedzielę,  w II Niedzielę Wielkanocną, znaną też pod nazwą Niedziela Biała i przez Papieża Jana Pawła II na prośbę Pana Jezusa przedstawionej św. siostrze Faustynie, ta niedziela nosi również nazwę Niedzieli Miłosierdzia Bożego. W kościele, w Godzinie Miłosierdzia, czyli o g. 15.00 w przyszłą niedzielę rozpocznie się Msza św. już nie tylko dla dzieci przedszkolnych, ale  w tym dniu kwadrans wcześniej, czyli o 15.00, rozpoczęcie Koronką do Miłosierdzia Bożego, dla wszystkich ze szczególnym poleceniem się ze wszystkimi sprawami Bożemu Miłosierdziu. Przez cała niedzielę do pustego grobu w znaku polecenia próśb Miłosierdziu Bożemu, przy pustym grobie Jezusa ustawiamy, jak jest to w tradycji, czerwone goździki. Natomiast na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia, czyli w III Niedzielę Wielkanocną, Caritas dokona zbiórki pieniędzy do puszek na potrzeby biednych.

 7. Marsz dla Życia w niedzielę 15 kwietnia o g. 15.00 w Szczecinie. Zachęcamy do udziału.

 8. Nauki przedślubne w naszej parafii odbędą się w dniach od 23 do 27 kwietnia o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

 9. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu dekoracji kościoła na święta, lektorom, ministrantom, harcerkom, chórowi „Maria Cantat” z panem organistą, a w szczególny sposób chcemy wyrazić wdzięczność dla p. Ryszarda Mrugały i firmie „DomLux” za użyczenie materiałów budowlanych do zbudowania dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego , jak również p. Annie Sójka za podarowanie dużej ilości kwiatów dla kościoła.Dziękujemy ks. Marcinowi za przygotowanie projektu dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz jego wykonanie i wszystkim, którzy mu w tym pomagali.

 10. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Czesław SIEWIEC, Stanisława TYBURSKA, Janusz STRUGLIŃSKI, Weronika MĄCZKA, Leszek PAWŁOWSKI, Jan SPEISER, Zofia BORUCZYŃSKA i Halina KALINOWSKA. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.

 11. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za składane ofiary, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 1 kwietnia 2018 r.