Ogłoszenia duszpasterskie - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Rozpoczęły się wakacje i następuje kilka zmian w programie funkcjonowania parafii. Przypominamy, że nie ma w okresie wakacji Mszy św. w niedzielę o g. 15.15 oraz w tygodniu  do g. 9.00 i w czwartki w kościele o g. 7.00 wg intencji od uczestników Mszy św.,  wynagradzającej za grzechy przeciw Eucharystii i  zbiorowej do Miłosierdzia Bożego, w kaplicy Miłosierdzia Bożego o g. 15.00.  Biuro parafialne w okresie wakacji jest czynne tylko trzy dni w tygodniu, w poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 16.00 do 17.30. Pilne sprawy można zgłosić w zakrystii bezpośrednio po Mszy św. o godzinie 7.00 i 18.00. Możliwość korzystania ze spowiedzi w okresie wakacji zawsze przed Mszą św.

  2. W pierwszych dniach nowego miesiąca modlitwa o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu w czwartek podczas Mszy św. wieczornej. Spowiedź w I piątek miesiąca od g. 17.00 i Msza św. z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa w piątek o g. 18.00. Msza św. wynagradzająca za grzechy świata i o nawrócenie grzeszników, z racji I soboty miesiąca będzie odprawiona o g. 7.00 rano.

  3. Na okres wakacji będzie zamknięty kiosk parafialny. Czasopisma, które nabywamy w kiosku, będą wyłożone na stolikach pod chórem. Zapłatę za czasopismo, prosimy wrzucić do skarbony znajdującej się przy konfesjonałach, obok drzwi, według ceny wydrukowanej na gazecie. Bardzo serdecznie dziękujemy.

  4. Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę rozpocznie się 25 lipca br. w Pustkowie przy Krzyżu, przez Police będzie przechodzić 28 lipca z zatrzymaniem się w kościele NP NMP o g 8.15. W dniu 29 lipca z sanktuarium Pani Fatimskiej na Osiedlu Słonecznym w Szczecinie o g. 7.00 rano rozpocznie się Mszą św. dalsze pielgrzymowanie. Zapraszamy do udziału w całości lub na odcinku, na który czas będzie pozwalał.

  5. Wspólnota „Fiat Mariae” zaprasza osoby oddane w macierzyńską niewolę miłości Maryi na rekolekcje formacyjne w Legnicy w Sanktuarium św. Jacka, w dniach od 1 do 4 sierpnia 2018 r. Koszt 400 złotych z przejazdem autokarem, 3 noclegi i pełne wyżywienie lub 260 złotych bez transportu tylko 3 noclegi i pełne wyżywienie. Więcej informacji  w gablotce przed kościołem i na stronie internetowej wspólnoty Fiat Mariae.

  6. „Tornister pełen uśmiechu” w tym roku Caritas przygotowuje dla dzieci na Białorusi. Kto chciałby wziąć udział w w tym programie, może zgłosić się przed Mszą św. wieczorną do Pań z naszego Parafialnego Zespołu Caritas, przy kiosku parafialnym.

  7. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Teodor URBANEK, Janusz PASZKOWSKI, Janina WIŃCZYK, Andrzej SAWICKI. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.

  8. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę,  za składane ofiary, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 1 lipca 2018 r.