Ogłoszenia duszpasterskie - XXVI Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj gościmy trzech solistów z Białorusi, którzy bardzo pięknie wykonują oprawę liturgiczną do Mszy św. Po każdej Mszy św. według dowolnej ofiary będą rozprowadzać płytę z utworami, które wykonują.

 2. W październiku nabożeństwo różańcowe będzie codziennie o g. 17.15. Zapraszamy wszystkich do tej modlitwy. Dzieci będą prowadziły różaniec we wtorki i czwartki wspólnie ze wszystkimi o g. 17.15.

 3.  W najbliższym tygodniu I czwartek miesiąca i Msza św. o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu o g. 18.00. W I piątek miesiąca spowiedź dla dzieci i dorosłych od godziny 17.00 i Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o g. 18.00 zakończona nabożeństwem z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 4. W sobotę, w praktyce I sobót miesiąca, Msza św wynagradzająca za grzechy świata i o nawrócenie grzeszników o g. 9.00. Również w pierwszych dniach tygodnia kapłani odwiedzą Chorych z posługą sakramentalną.

 5. Zapowiadane było poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na pierwszą niedzielę października, ale ze względu na szkolne plany i wyjazd dużej ilości dzieci poza Police, poświęcenie różańców przeniesione jest na niedzielę 8 października podczas Mszy św. o g. 10.45.

 6. W dniu 7 października podejmujemy również z naszej parafii akcję modlitwy w intencji Ojczyzny na granicach wokół Polski. Nasz teren do włączenie się w nurt modlitwy różańcowej to parafia Tanowo i Nowe Warpno. Można zgłosić gotowość, będziemy się starali zorganizować wspólnotowo, można również dołączyć do akcji indywidualnie. W całej Polsce wokół granic o g. 14.00 rozpocznie się jednocześnie modlitwa różańcowa.

 7. W dniu 7 października br. w naszej Archidiecezji kolejne wydarzenie, zaplanowane dużo wcześniej niż różaniec do granic, czyli Koronacja Biskupimi Koronami Obrazu Matki Bożej Królowej Pokoju w Siekierkach nad Odrą. Na tę Uroczystość przygotowywany jest autobus do Siekierek. O godzinie  11.00 będzie Msza św. Koronacyjna i następnie o g. 14. 00 wraz ze wszystkimi na granicach Polski modlitwa różańcowa.

 8. Za tydzień, dziękując Bogu za wielki pontyfikat św. Jana Pawła II, przeżywać będziemy Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją! ”. Odbędzie się wtedy zbiórka środków na fundusz stypendialny Fundacji „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski. Od siedemnastu lat jest ona żywym pomnikiem św. Jana Pawła II. Dzięki darczyńcom, ze zbiórek w Tygodniu Papieskim, już cztery tysiące młodych ludzi mogło z powodzeniem ukończyć studia na najlepszych polskich uczelniach. Dziękujemy również za zbiórkę składaną w przyszłą niedzielę.

 9. Na zakończenie Roku Maryjnego w dniu 13 października o g. 19.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Osiedlu Słonecznym w Szczecinie,  Ksiądz Arcybiskup w sposób uroczysty dokona zamknięcia obchodów w Roku Maryjnym.

 10. W naszym kościele przygotowujemy się również do zamknięcia obchodów Roku Maryjnego, oprócz nabożeństw, o których jeszcze będzie mowa, w przygotowaniu jest kolejny witraż o tematyce maryjne. Od roku przygotowujemy się do realizacji tego dzieła. Zaproszeni byli rodzice dzieci komunijnych do daru ołtarza, rodzice młodzieży bierzmowanej, również daru tacy z poświęcenia pokarmów w Wielką Sobotę oraz pozostających po zapłaceniu wszystkich świadczeń i utrzymania parafii ofiary z różnych innych wpływów, co utworzyło sumę 48 000 złotych. Dzieło, które się podjęliśmy jest określone w kosztach ok. 100.000 złotych. Kto chciałby stać się również współtwórcą  tego dzieła to zachęcamy do składania ofiar, czy to w kopertach na tacy, czy też bezpośrednio na konto parafii z dopiskiem „ witraż” i bardzo dziękujemy osobom, czy Rodzinom, które już dołączyły do grona Ofiarodawców.

 11. Podczas ostatniej Archidiecezjalnej Pielgrzymki na Jasną Górę, pielgrzymi z krótszej pielgrzymki na pamiątkę Roku Maryjnego ufundowali dla naszego kościoła biały ornat z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej. Bardzo dziękujemy za ten dar.

 12.  Dziękujemy za wspólną modlitwę i za składane ofiary.  Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.




ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 1 października 2017  r.