Ogłoszenia duszpasterskie - VI Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj,  w dniu 11 lutego,  jest liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Jak wiemy, niedziela nie przejmuje żadnych wspomnień i innych uroczystości, dlatego Dzień Chorego przeżywać będziemy jutro, 12 lutego br., z udzieleniem sakramentu Chorych oraz z nabożeństwem, jak w Lourdes, z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem,  podczas Mszy św. o g. 9.00 oraz o godzinie 18.00.
   
 2. W najbliższą środę rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze św. na rozpoczęcie Wielkiego Postu, z posypaniem głów popiołem, będą w naszym kościele o g. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. ŚRODA POPIELCOWA ma charakter postu ścisłego, tak pod względem ilościowym, jak i jakościowym. Przyjmujemy trzy posiłki bezmięsne, w tym jeden do syta. Wstrzymujemy się w Środę Popielcową, jak również w okresie Wielkiego Postu od hucznych wesel i zabaw. W każdy piątek Wielkiego Postu jest nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Dla dzieci o g. 17.00, dla dorosłych po zakończeniu Mszy św. wieczornej i dla młodzieży o g. 19.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 17.00.

 3. Katechezy prowadzone przez wspólnoty z Drogi Neokatechumenalnej są w kościele w poniedziałki i czwartki o g. 19.00. 

 4.  Nauki przedślubne będą w dniach od 19 do 23 lutego 2018 roku, każdego dnia o g. 19.00,  w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

 5. Bierzmowanie w naszej parafii jest w uroczystość Odpustu parafialnego, czyli 4 marca 2018 roku o g. 18.00. W najbliższy wtorek, 13 lutego, spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania, również dorosłych, w kościele, po zakończeniu Mszy św. wieczornej, to jest ok. g. 18.30. Kolejne spotkanie, dla osób dorosłych, będzie w najbliższy piątek, 16 lutego br., o g. 19.30 w biurze parafialnym.

 6. Jak w każdy 13 dzień miesiąca, tak również w najbliższy wtorek rozpocznie się od godziny 19.00,  w kaplicy Miłosierdzia Bożego dobowe czuwanie modlitewne w ramach modlitw „Jerycho Różańcowe” w intencji Ojczyzny i o powołania do kapłaństwa i zakonu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, o różnej porze, przez całą dobę do g. 19.00 w dniu 14 lutego br. 

 7. Zawieszamy wystawienie Najświętszego Sakramentu w niedziele od g. 15.00 do 16.00, ze względu na bezpieczeństwo Najświętszego Sakramentu wystawionego w monstrancji. Jest zbyt mała liczba ludzi czuwających, a nawet są chwile, że nie ma nikogo. Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja jest możliwa, w kaplicy Miłosierdzia Bożego, również poza wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy również i do tej formy modlitwy.

 8. Według oczekiwania wielu ludzi z naszej parafii, w każdą sobotę są odprawianie Mszy św. o g. 18.00 z liturgią z niedzieli, czyli z wszystkimi wymogami liturgicznymi przypisanymi do świętowania niedzieli, co czyni ważnym uczestnictwo we Mszy św. w sobotę  o g. 18.00, za niedzielę.

 9. Jest mała zmiana z wyjazdem do sanktuarium Dzieci Fatimskich w Szczecinie  na Osiedlu Kasztanowym. Zapowiadany był wyjazd na dzień 20.02 br. tj. wtorek, a odbędzie się ta pielgrzymka w sobotę 24 lutego br. Koszt 15 zł. Wyjazd autobusu spod kościoła o g. 12.00. Możliwość zapisu codzienne po Mszy św. o g. 18.00 u p. Teresy ze Wspólnoty „Fiat Mariae”. Prosimy podać pesel przy zapisie.

 10. Pielgrzymka autokarowa do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic planowana jest na dni 7-9 czerwca 2018 r. Koszt 270 złotych. Zapisy przyjmuje siostra Lidia w okresie od 1 lutego do 30 kwietnia br. Więcej informacji w gablotach kościoła.

 11. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Jan ŚMIERZCHALSKI, Józef WOŹNIAK, Krystyna CHRZANOWSKA i Jarosław CHAŁUBIEC. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.

 12.  Dziękujemy za wspólną modlitwę i za składane ofiary.  Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 11 lutego 2018 r.