Ogłoszenia duszpasterskie - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 1. Według zachęty Papieża Franciszka, aby wyjść z ewangelizacją na ulice miast, ostatni raz w tym roku, Wspólnoty Neokatechumenalne z modlitwą, pieśnią i świadectwem życia,  dokonywać będą ewangelizacji. W naszym mieście, spotkanie będzie na deptaku pomiędzy ul Kard. Wyszyńskiego a ul. Przyjaźni,  jeszcze dzisiaj od g. 15.00 do 17.00. Zachęcamy wszystkich do współudziału.

 2. Nabożeństwa majowe codziennie po zakończeniu Mszy św. wieczornej. Litania Loretańska do Matki Bożej jest także śpiewana przed kapliczką Matki Bożej Fatimskiej przy Rondzie Pionierów  Polic o g. 20.30.

 3. Dzisiaj, 13 maja, podczas Mszy św. o g. 10.45 rozpoczęcie białego tygodnia dla dzieci po I Komunii św. oraz poświęcenie kasków i modlitwa na rozpoczęcie sezonu dla motocyklistów. Po zakończeniu Mszy św. na placu przed kościołem poświęcenie motocykli.

 4. Od godziny 19.00 dzisiaj, 13 maja, w kaplicy Miłosierdzia Bożego rozpocznie się dobowe modlitewne czuwanie w intencji Ojczyzny, czyli Jerycho Różańcowe.

 5. W przypadającym 13 maja pierwszych Objawień Matki Bożej w Fatimie zapraszamy na g. 21.00 na Apel Maryjny. Ze względu na wyjazd większości uczestników tych spotkań na Uroczystości do sanktuarium Dzieci Fatimskich w Szczecinie-Załomiu, w naszym kościele będzie tylko Apel bez procesji.

 6. Dnia 13 maja br. w kolejną rocznicę Objawień Fatimskich organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Dzieci Fatimskich w Szczecinie-Załomiu. Wyjazd spod kościoła o g. 17.00.

 7. W najbliższą środę, 16 maja, przypada święto św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika, Patrona Polski. Jest to również dzień Imienin Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz naszego Arcypasterza Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. W dniu 16 maja o g. 10.00 w kościele seminaryjnym w Szczecinie, Ks. Arcybiskup odprawi Mszę św. w intencji Prezydenta Polski i innych Solenizantów tego dnia. Pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Arcybiskupie Andrzeju i innych solenizantach tego dnia.

 8.  W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przygotowując się na tę Uroczystość codziennie od minionego piątku trwa Nowenna do Ducha Świętego podczas nabożeństwa majowego. W Wigilię Zesłania Ducha Świętego, 19 maja br. zapraszamy na modlitewne czuwanie w kaplicy Miłosierdzia Bożego od g. 21.00 do 24.00.

 9. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego podczas Mszy św. o g. 10.45, dzieci z klas czwartych obchodzić będą Rocznicę I Komunii św.

 10.  Z racji przypadającego w dniu 18 maja dnia Urodzin Papieża św. Jana Pawła II, młodzież oazowa, jak każdego roku, zaznaczy w najbliższą niedzielę po Urodzinach, czyli 20 maja br.,  pamięć w tradycji sprzedaży kremówek. Zysk ze sprzedaży młodzież pod kierunkiem ks. Marcina przeznaczy na koszta wakacyjne i rekolekcyjne, szczególnie w pomocy tym osobom, którym należy pomóc w ponoszonych kosztach.

 11. Organizowany jest wyjazd na spotkanie młodych na Polach Lednickich w dniach 2-3 czerwca br. Koszt 95 złotych od osoby, w cenie przejazd autokarem, ubezpieczenie i wejściówki na spotkanie młodych. Zapisy do 20 maja br. przyjmuje kl. Robert. Wyjazd 7.00 rano,  2 czerwca i powrót 3 czerwca ok. g. 7.00. Za organizację odpowiedzialni są kl. Robert i siostra Maria, urszulanka.

 12. Na niedzielę 3 czerwca jest organizowana pielgrzymka autokarowa do Siekierek do Sanktuarium  Matki Bożej Królowej Pokoju. Wyjazd o g. 11.30 sprzed kościoła. Przy zapisie potrzebny jest pesel. Koszt przejazdu 25 złotych. Zapisy w zakrystii lub u Zelatorek Żywego Różańca.

 13. Ze względu na uszkodzenie drzwi wejściowych do budynku plebanii, przy biurze parafialnym, możliwość dotarcia do biura, od strony kościoła. Wejście od parkingu wewnętrznego. Przed wejściem jest odpowiednie oznakowanie. Jeszcze ta trudność trochę potrwa, bo naprawa, a właściwie wymiana drzwi, będzie połączona z generalnym remontem biura parafialnego.

 14.   W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:  Krzysztof KRUPKA, Kazimiera RATAJCZYK, Aneta FORC. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.

 15. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę,  za składane ofiary, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 13 maja 2018 r.