Ogłoszenia duszpasterskie - XIX Niedziela Zwykła

 
 1. W okresie wakacji, biuro parafialne jest czynne trzy razy w tygodniu, w poniedziałek, środę i w piątek  w godzinach od 16.00 do 17.30. 

 2. W tygodniu Msza św. o g. 7.00 i 18.00. W środę o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Możliwość korzystania ze spowiedzi jest przed Mszą św.

 3. Dzisiaj w dniu 13 sierpnia od g. 19.00 rozpoczęcie dobowej modlitwy w intencji Ojczyzny, czyli „Jerycho Różańcowe”. Również w dniu 13 sierpnia o g. 21.00  Apel maryjny i procesja fatimska wokół kościoła. Wprawdzie w sierpniu nie było Objawienia w dniu 13 sierpnia, bo dzieci były w więzieniu, dopiero po wypuszczeniu dzieci z więzienia, Matka Boża Objawiła się 18 sierpnia, ale w praktyce wspominamy kolejne Objawienie w dniu 13 sierpnia.
   
 4. W najbliższym tygodniu, 15 sierpnia, jest Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte w Uroczystość Wniebowzięcia będą odprawiane w porządku niedzielnym. Na zakończenie każdej Mszy św. poświęcenie wianków z kwiatów i ziół.

 5. W dniu 17 sierpnia przypada wspomnienie św. Jacka, Patrona Księdza Jacka Czekańskiego. Solenizant odprawi Mszę sw. we własnej intencji , 17 sierpnia br. o  g. 18.00. Będzie możliwość złożenia życzeń Imieninowych Ks. Jackowi.

 6. Decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity, Ksiądz Łukasz Śniady, po 5 latach pracy w naszej parafii, zostaje przeniesiony do Szczecina do parafii pw. Przemienienia Pańskiego. Ostatnią Mszę św. jako wikariusz naszej parafii, ks. Łukasz odprawi w dniu 25 sierpnia br. o g. 18.00. Będzie możliwość podziękowania za wszystko co w pracy duszpasterskiej wniósł ks. Łukasz do naszej parafii.

 7. Archidiecezjalne Dożynki w Pyrzycach będą w niedzielę 27 sierpnia br. Rozpoczęcie Uroczystości od g. 13.30 i Msza św. o g. 14.30. Po Mszy św. część artystyczna i spotkanie przy posiłku. Zapraszamy do udziału. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd autobusem. Możliwość zapisania się na wyjazd jest w zakrystii i w biurze parafialnym. Koszt wyjazdu i powrotu z czasem oczekiwania autobusu na powrót, wynosi 20 złotych od osoby. Wyjazd w niedzielę 27 sierpnia br. o g. 11.00.

 8. Dni 22/23 września br. to czas Archidiecezjalnej Pielgrzymki na Jasną Górę. Jak każdego roku z naszej parafii organizowana jest pielgrzymka w dwóch wymiarach. Tylko do Częstochowy w dniach 22/23 września br. w cenie 180 złotych, w tym przejazd i nocleg w Domu Pielgrzyma w Częstochowie.

 9.  Pielgrzymka  z poszerzonym programem będzie w dniach od  22 do 27 września br. W pielgrzymce o poszerzonym programie jest przewidziana trasa: w dniu 22 września do Częstochowy i następnie Ludźmierz, Dębno Podhalańskie, Białka Tatrzańska, Zakopane, Limanowa, Krościenko, Jamna, Tuchów, Sandomierz, Janów Lubelski, Kraśnik, Opatów, Stalowa Wola, Toruń. Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym. Termin zapisów  do końca sierpnia. Zostało 21 miejsc. Koszt – 710 złotych. W cenie jest przejazd, noclegi, wyżywienie(śniadania i obiadokolacje). Bliższe informacje u ks. Marcina.

 10. W intencji dobrych zbiorów przez rolników, w trudnych warunkach atmosferycznych, jak również w intencji Ojczyzny, o sprzyjające klimaty w rządzeniu naszym krajem, do końca sierpnia br. po każdej Mszy św. niedzielnej, według zachęty Księdza Arcybiskupa Metropolity, modlimy się, śpiewając „suplikacje”.

 11.  Dziękujemy za wspólną modlitwę i za składane ofiary.  Życzymy   dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.
ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 13 sierpnia 2017 r.