Ogłoszenia duszpasterskie - XV NIEDZIELA ZWYKŁA


  1.  W okresie wakacji nie ma Mszy św. w niedzielę o g. 15.15 oraz w tygodniu o g. 9.00 i w czwartki w kościele o g. 7.00 od uczestników Mszy św., wynagradzającej za grzechy przeciw Eucharystii oraz zbiorowej do Miłosierdzia Bożego, w kaplicy Miłosierdzia Bożego o g. 15.00.  Biuro parafialne w okresie wakacji jest czynne tylko trzy dni w tygodniu, w poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 16.00 do 17.30. Pilne sprawy można zgłosić w zakrystii bezpośrednio po Mszy św. o godzinie 7.00 i 18.00. Możliwość korzystania ze spowiedzi w okresie wakacji zawsze przed Mszą św.

  2. Na okres wakacji jest zamknięty kiosk parafialny. Czasopisma, które nabywamy w kiosku, są wyłożone na stolikach pod chórem. Zapłatę za czasopismo, prosimy wrzucić do skarbony znajdującej się przy konfesjonałach.  Bardzo serdecznie dziękujemy.

  3. W środę o g. 18.00 odmawiana jest Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i następnie Msza św. według intencji uczestników Mszy św. Swój dar na Mszę św. składamy podczas tacy w trakcie  Mszy św. w środę o g. 18.00.  W  środę w dniu 25 lipca, obchodzić będziemy dzień św. Jakuba Apostoła i odpust w Bazylice Katedralnej w Szczecinie oraz św. Krzysztofa, Patrona Kierowców. Na zakończenie Mszy św. w środę 25 lipca br. poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo dla wszystkich kierowców.

  4. Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę rozpocznie się 25 lipca br. w Pustkowie przy Krzyżu, przez Police będzie przechodzić 28 lipca z zatrzymaniem się w kościele NP NMP o g 8.15. W dniu 29 lipca z sanktuarium Pani Fatimskiej na Osiedlu Słonecznym w Szczecinie o g. 7.00 rano, rozpocznie się Mszą św. pielgrzymowanie na Jasną Górę. Zapraszamy do udziału w całości lub na odcinku, na który czas będzie pozwalał.

  5. Wrześniowa Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę w tym roku będzie w dniach 28/29 września. Jak zwykle z naszej parafii będzie organizowany wyjazd, dlatego już podajemy termin, aby była możliwość przygotowania sobie czasu na pielgrzymkę. Pielgrzymka wrześniowa jest organizowana z programem poszerzonym od 24 do 29 września. Program i koszt będzie podany w najbliższym czasie, po potwierdzeniu noclegów oraz druga dla osób, które mogą pojechać tylko do Częstochowy, w dniach 28/29 września br. w cenie 200 złotych od osoby, w tym przejazd ubezpieczenie i nocleg.

  6. „Tornister pełen uśmiechu” w tym roku Caritas przygotowuje dla dzieci na Białorusi. Kto chciałby wziąć udział  w tym programie, może zgłosić się przed Mszą św. wieczorną do Pań z naszego Parafialnego Zespołu Caritas, przy kiosku parafialnym.

  7.   W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Sławomir ROMANOWSKI, Jan GROCHOWSKI, Kazimiera BIEGUN. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.

  8. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę,  za składane ofiary, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 15 lipca 2018 r.