Ogłoszenia duszpasterskie - I Niedziela Adwentu

 1. Opłatki poświęcone na stół wigilijny, przygotowaliśmy w naszej parafii, aby moc poświęcenia,  spływała przy dzieleniu się opłatkiem na rodziny i wspólnoty dzielące się poświęconym opłatkiem.  Składane ofiary za opłatki są dodatkiem na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem kaplicy i kościoła. Caritas  rozprowadza świece wigilijne. Również na stoisku  „Caritas” będzie możliwość otrzymać opłatki. Opłatki będą także w kiosku parafialnym, w zakrystii i biurze parafialnym.

 2. Dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych wraz z Siostrami Urszulankami prowadzą w przedsionku kościoła kiermasz świąteczny.

 3. W Adwencie, Roraty w naszym kościele są wyjątkowo w tym roku, odprawiane wieczorem o g. 17.00. Układ Mszy św w tygodniu w czasie Adwentu to godzina 7.00, 9.00, 17.00 – Roraty i g.18.00.

 4. Msze św. w okresie Adwentu rano będą odprawiane o g. 7.00, również te przyjmowane wcześniej na Roraty,  na rano,  na g. 6.30, będą odprawiane o godzinie 7.00.

 5. Przez cały Adwent w kaplicy Miłosierdzia Bożego o g. 6.00 Wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej odmawiają wspólnotowo poranną część brewiarzową – Laudesy. Zapraszają wszystkich do tej modlitwy.

 6. W każdą niedzielę Adwentu, do kaplicy Miłosierdzia Bożego, zapraszamy na g. 20.30 na śpiew i modlitwę z Akatystem. Modlitwa prowadzona przez młodzież pod kierunkiem ks. Marcina.

 7. W każdy I czwartek miesiąca Wspólnota „FIAT” zaprasza na Adorację od g. 19.00 – 21.00 wraz z Godziną Wynagradzającą Najświętszemu Sercu Jezusa. Adoracja w Kaplicy Miłosierdzia Bożego – najbliższa Adoracja w czwartek 7 grudnia br.

 8. W piątek, 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele o g. 7.00, 9.00 kolejna to Msza św w Godzinie Łaski o g.12.00 i wieczorem o g. 18.00. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP nie ma Mszy św. Roratniej. Pamiętajmy również, że 8 grudnia, to Odpust w parafii na Starych Policach z racji tytułu parafii i kościoła – Suma odpustowa o g. 18.00, na którą serdecznie zaprasza Ksiądz Proboszcz Marian Kucharczyk.

 9. Przypominamy, że w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, która w tym roku przypada w piątek, nie obowiązuje post od spożywania potraw mięsnych.

 10.  Z racji na Uroczystość, w piątek 8 grudnia br. biuro parafialne będzie nieczynne.

 11. W II Niedzielę Adwentu Kościół w Polsce prowadzi akcję „ Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Po każdej Mszy św. za tydzień będzie możliwość swój dar złożyć do puszek przy wyjściu z kościoła.

 12.  Również w przyszłą niedzielę podczas Mszy św o g. 10.45 poświęcimy medaliki i łańcuszki,  dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

 13.  Natomiast podczas Mszy św. o g. 12.00 w przyszłą niedzielę, w naszym kościele, będzie zakończenie na terenie powiatu polickiego peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, Opiekunki „Solidarności” i Ludzi Pracy.

 14.  Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii będą w dniach 17-19 grudnia br.

 15.  Dziękujemy za wspólną modlitwę i za składane ofiary.  Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 3 grudnia 2017 r.