Ogłoszenia duszpasterskie - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA


 1. Czasopisma katolickie wyłożone są na stolikach, a zapłatę za czasopismo (te gazety zwykle kosztują 5 złotych) prosimy wrzucić do skarbony znajdującej się przy konfesjonałach. Bardzo serdecznie dziękujemy.

 2. Od poniedziałku, 1 października, codziennie przez cały miesiąc nabożeństwo różańcowe dla wszystkich o g. 17.15. We wtorki i czwartki nabożeństwo prowadzone przez dzieci.

 3. Spotkanie Żywego Różańca w najbliższą środę po Mszy św. wieczornej.

 4. W czwartek z racji I czwartku miesiąca o g. 18.00 Msza św od uczestników Mszy św w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego.

 5. W piątek z racji I piątku miesiąca spowiedź dzieci i dorosłych, szczególnie praktykujących I piątki miesiąca, od godziny 17.00 i o 18.00 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, również od uczestników Mszy św. w intencji wszystkich, którzy w modlitwie Koronki do Miłosierdzia Bożego upraszają potrzebnych łask dla naszej parafii i całego świata, czyli w intencji Przyjaciół Jezusa Miłosiernego, zakończona nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 6. W sobotę z racji I soboty miesiąca Msza św. wynagradzająca za grzechy świata i o nawrócenie grzeszników o g. 9.00.

 7. Odwiedziny Chorych w ich domach z posługą sakramentalną, w pierwszych dniach, według ustalenia dnia i godziny z księdzem odwiedzającym.

 8. W niedzielę, 7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej, podczas Mszy św. o g.10.45 zostaną poświęcone różańce dla dzieci przygotowujących się w tym roku szkolnym do I Komunii św.

 9. Próby Chóru „Maria Cantat” odbywają się w każdą środę o godzinie 19.00 na plebanii. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby pragnące wstąpić do chóru, szczególnie oczekiwani są mężczyźni.

 10.  W dniu 13 października br. w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie, przy ul. Bogurodzicy 3A, o g. 11.00 będzie miała miejsce Koronacja Papieskimi Koronami Obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Uroczystości będzie przewodniczył Prymas Polski Ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak. Przygotujmy się duchowo do tego ważnego wydarzenia w naszym regionie.

 11. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej ma swoje spotkanie każdego 10. dnia miesiąca w salce na plebanii na parterze, bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy osoby, które mogą się włączyć w działalność Akcji Katolickiej do zgłoszenia swojej gotowości na wskazanych spotkaniach.

 12. Kolejna pielgrzymka ze Wspólnoty Żywego Różańca planowana jest do Siekierek w dniu 7 października br. Wyjazd Pielgrzymki w przyszłą niedzielę o g. 11.30.

 13. Organizowana jest również pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie w dniach 19-21 października br. Koszt 350, lub 380 złotych. Zróżnicowanie ceny jest zależne od ilości uczestników i obejmuje przejazd, wyżywienie, dwa noclegi, ubezpieczenie. Planowane jest odwiedzenie również Sanktuarium w Skrzatuszu, Świętej Lipce i Stoczku Warmińskim. Zapisy we Wspólnocie „Fiat Mariae”. Przy zapisie prosimy podać nr PESEL.

 14. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Dawid KIEREN,Waldemar KABECKI, Zdzisław ŚNIECIŃSKI. Dla wspomnianych i wszystkich zmarłych prosimy: wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.

 15. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę,  za składane ofiary, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 30 września 2018 r.