Ogłoszenia duszpasterskie - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Według zachęty Papieża Franciszka, aby wyjść z ewangelizacją na ulice miast, kolejny raz Wspólnoty Neokatechumenalne dokonywać będą ewangelizacji z modlitwą, pieśnią i świadectwem życia. W naszym mieście będą na deptaku pomiędzy ul Kard. Wyszyńskiego a ul. Przyjaźni  jeszcze dzisiaj i w następną niedzielę od g. 15.00 do 17.00. Zachęcamy wszystkich do współudziału.

 2. Nabożeństwa majowe codziennie po zakończeniu Mszy św. wieczornej. Litania Loretańska do Matki Bożej śpiewana będzie także przed kapliczką Matki Bożej Fatimskiej przy Rondzie Pionierów Polic o g. 20.30.

 3.  W sobotę, 12 maja br., w dwóch grupach o g. 10.00 i 12.00 w naszej parafii będzie Uroczystość I Komunii św. W piątek o g. 16.30 i 18.45 spowiedź dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. W sobotę, 12 maja br. ze względu na Uroczystość I Komunii w godzinach przedpołudniowych, nie będzie Mszy św. o g. 9.00. Porządek Mszy św w sobotę 12 maja to o g. 7.00, następnie z Uroczystości I Komunii św. o g. 10.00 i 12.00, następnie o g. 17.00 ślubna i wieczorem o g. 18.00. Przypominamy, że według oczekiwań mieszkańców naszej parafii została wprowadzona Msza św. w każdą sobotę o g. 18.00 z liturgią z niedzieli, gdzie udział we Mszy św. o g. 18.00 w sobotę równa się z udziałem we Mszy św. w niedzielę.

 4. W niedzielę, 13 maja, podczas Mszy św. o g. 10.45 rozpoczęcie białego tygodnia dla dzieci po I Komunii św. oraz poświęcenie kasków i modlitwa na rozpoczęcie sezonu dla motocyklistów. Po zakończeniu Mszy św. na placu przed kościołem poświęcenie motocykli.

 5. Na święto św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Patrona Polski i Patrona Ładu Moralnego, czyli w dniu 8 maja, to jest w najbliższy wtorek, o g. 18.00 podczas Mszy św., w posłudze Domowego Kościoła, będziemy przyjmować na 9 miesięcy duchową adopcję dziecka poczętego. Przez modlitwę przygotujmy się na ten dzień do przyjęcia duchowej adopcji.

 6. W sobotę, 26 maja, podczas Mszy św. o g. 18.00, kolejna grupa osób złoży w naszej parafii UROCZYSTY AKT OFIAROWANIA się Jezusowi przez Maryję według wskazań św. Ludwika Grignon de Montfort.

 7. Dnia 13 maja br. w kolejną rocznicę Objawień Fatimskich organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Dzieci Fatimskich w Szczecinie-Załomiu. Koszt 15 złotych. Wyjazd z Ks. Pawłem. Zapisy u p. Teresy ze wspólnoty „Fiat Mariae” i ks. Pawła. Przy zapisie proszę podać pesel.

 8. Organizowany jest wyjazd na spotkanie młodych na Polach Lednickich w dniach 2-3 czerwca br. Koszt 95 złotych od osoby, w cenie przejazd autokarem, ubezpieczenie i wejściówki na spotkanie młodych. Zapisy do 20 maja br. przyjmuje kl. Robert. Wyjazd 7.00 rano,  2 czerwca i powrót 3 czerwca ok. g. 7.00. Za organizację odpowiedzialni są kl. Robert i siostra Maria, urszulanka.

 9. Ze względu na poważną awarię drzwi wejściowych do budynku plebanii, przy biurze parafialnym, możliwość dotarcia do biura,  od strony kościoła. Wejście od parkingu wewnętrznego. Oznakowanie informujące jest przed wejściem. Jeszcze ta trudność trochę potrwa, bo naprawa, a właściwie wymiana drzwi będzie połączona z generalnym remontem biura parafialnego.

 10.  W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności:  Edward WAWRZYNIAK, Ewa UFNIARZ, Grzegorz BUJGIŁŁO, Danuta AUGUSTYNOWICZ i Antoni KLIMCZYK. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.

 11. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę,  za składane ofiary, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police,  6 maja 2018 r.