Ogłoszenia duszpasterskie - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA


  1. Trwają wakacje i nastąpiło kilka zmian w programie funkcjonowania parafii. Przypominamy, że nie ma w okresie wakacji Mszy św. w niedzielę o g. 15.15 oraz w tygodniu  do g. 9.00 i w czwartki w kościele o g. 7.00 od uczestników Mszy św. wynagradzającej za grzechy przeciw Eucharystii i zbiorowej do Miłosierdzia Bożego, w kaplicy Miłosierdzia Bożego o g. 15.00.  Biuro parafialne w okresie wakacji jest czynne tylko trzy dni w tygodniu, w poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 16.00 do 17.30. Pilne sprawy można zgłosić w zakrystii bezpośrednio po Mszy św. o godzinie 7.00 i 18.00. Możliwość korzystania ze spowiedzi w okresie wakacji zawsze przed Mszą św.

  2. Na okres wakacji będzie zamknięty kiosk parafialny. Czasopisma, które nabywamy w kiosku, będą wyłożone na stolikach pod chórem. Zapłatę za czasopismo, prosimy wrzucić do skarbony znajdującej się przy konfesjonałach.  Bardzo serdecznie dziękujemy.

  3. W piątek, 13 lipca, od g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego rozpoczyna się dobowa adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji Ojczyzny tzw. „Jerycho Różańcowe”. Natomiast wspominając kolejny dzień objawień Matki Bożej w Fatimie, czyli 13 lipca, w naszym kościele o g. 21.00 apel maryjny i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Na procesję przynosimy świece.

  4. Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę rozpocznie się 25 lipca br. w Pustkowie przy Krzyżu, przez Police będzie przechodzić 28 lipca z zatrzymaniem się w kościele NP NMP o g 8.15. W dniu 29 lipca z sanktuarium Pani Fatimskiej na Osiedlu Słonecznym w Szczecinie o g. 7.00 rano, rozpocznie się Mszą św. pielgrzymowanie na Jasną Górę. Zapraszamy do udziału w całości, lub na odcinku, na który czas będzie pozwalał.

  5. Wrześniowa Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę w tym roku będzie w dniach 28/29 września. Jak zwykle z naszej parafii będzie organizowany wyjazd, dlatego już podajemy termin, aby była możliwość przygotowania sobie czasu na pielgrzymkę.

  6. „Tornister pełen uśmiechu” w tym roku Caritas przygotowuje dla dzieci na Białorusi. Kto chciałby wziąć udział  w tym programie, może zgłosić się przed Mszą św. wieczorną do Pań z naszego Parafialnego Zespołu Caritas, przy kiosku parafialnym.

  7.  W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Grzegorz MACHOWSKI, Maria HOCZYK. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.

  8. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę,  za składane ofiary, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 8 lipca 2018 r.