Ogłoszenia duszpasterskie - XXVII Niedziela Zwykła


  1. W październiku nabożeństwo różańcowe jest codziennie o g. 17.15. Zapraszamy wszystkich w tym samym czasie do tej modlitwy. Dzieci będą prowadziły różaniec we wtorki i czwartki wspólnie ze wszystkimi o g. 17.15.

  2. Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. dzisiaj, w niedzielę 8 października podczas Mszy św. o g. 10.45.

  3. Również dzisiaj, dziękując Bogu za wielki pontyfikat św. Jana Pawła II, przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!”. Po każdej Mszy św., przy drzwiach kościoła odbywa się zbiórka środków na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski. Od siedemnastu lat jest ona żywym pomnikiem św. Jana Pawła II. Dzięki darczyńcom, ze zbiórek w Tygodniu Papieskim, już cztery tysiące młodych ludzi mogło z powodzeniem ukończyć studia na najlepszych polskich uczelniach. Dziękujemy również za zbiórkę składaną dzisiaj.

  4. W przyszłą niedzielę, 15 października, na zakończenie Tygodnia Papieskiego i w przeddzień rocznicy wyboru Papieża Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, młodzież naszej parafii będzie sprzedawać kremówki w cenie 5 złotych. Ofiary złożone podczas akcji w przyszłą niedzielę, młodzież chce przeznaczyć na fundusz oazowy. Spotkanie modlitewne przy Figurze św. Jana Pawła II w naszym mieście, w dniu 16 października o godzinie 19.00, w kolejną rocznicę wyboru naszego Wielkiego Rodaka – Papieżem. Zapraszamy w tym dniu wszystkich do wspólnej modlitwy.

  5. Również w przyszłą niedzielę, 15 października przypada Dzień Dziecka Utraconego. O g. 15.00 przy grobowcu Dziecka Utraconego na naszym polickim cmentarzu, odmówiona zostanie Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji tych dzieci, które zmarły przed urodzeniem, jak również w intencji Rodziców, którzy utracili dziecko.

  6. Na zakończenie Roku Maryjnego w dniu 13 października o g. 19.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Osiedlu Słonecznym w Szczecinie,  Ksiądz Arcybiskup w sposób uroczysty dokona zamknięcia obchodów w Roku Maryjnym.

  7. Również w naszym kościele w dniu 13 października br.czyli w najbliższy piątek, rozpoczęcie dobowej modlitwy różańcowej, znane pod nazwą „Jerycho Różańcowe o g. 19.00.  Natomiast o g. 21.00 w kończącym obchody 100 rocznicy Objawień Matki Bożej w Fatimie, ostatni Apel i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Pozostanie pielęgnowana praktyka I sobót miesiąca. W naszym kościele przygotowujemy się również do zamknięcia obchodów Roku Maryjnego, oprócz nabożeństw, przygotowując  kolejny witraż o tematyce maryjnej. Kto chciałby dołączyć do współtwórców tego dzieła, to zachęcamy do składania ofiar, czy to w kopertach na tacy, czy też bezpośrednio na konto parafii z dopiskiem „witraż” i bardzo dziękujemy tym osobom, czy Rodzinom, które już dołączyły do grona Ofiarodawców.

  8. Podczas ostatniej Archidiecezjalnej Pielgrzymki na Jasną Górę, pielgrzymi z krótszej pielgrzymki, na pamiątkę Roku Maryjnego, ufundowali dla naszego kościoła biały ornat z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej. Bardzo dziękujemy za ten dar. Poświęcenie tego ornatu i oddanie do użytku kościoła dzisiaj podczas Mszy św. o g. 12.00.

  9. Przed nami kolejny rok szkolny i katechetyczny. Bardzo ważnym wydarzeniem w życiu każdego człowieka jest przyjęcie sakramentu bierzmowania. W najbliższy czwartek, 12 października,  po zakończeniu Mszy św. wieczornej spotkanie w kościele z młodzieżą i Rodzicami młodzieży, która w tym roku szkolnym pragnie przyjąć sakrament bierzmowania. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

  10.  Dziękujemy za wspólną modlitwę i za składane ofiary.  Życzymy    dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 8 października 2017 r.