Ogłoszenia duszpasterskie - IX NIEDZIELA ROKU


1. Nabożeństwo czerwcowe w kościele codziennie po zakończeniu Mszy św. o g. 18.00. Do czwartku nabożeństwo połączone z procesją Eucharystyczną wokół kościoła. W czwartek na zakończenie nabożeństwa dla ministrantów i dziewczynek sypiących kwiaty podczas procesji Bożego Ciała jak i w procesjach w tygodniu czeka słodka niespodzianka.

2. Dzisiaj po każdej Mszy św. dokonywana jest zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie, jako dar narodu polskiego.

3. Również dzisiaj wraz z Ojcem Świętym Franciszkiem w całym świecie w godzinach od 17.00 do 18.00 odbywa się Adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja będzie w kościele, na którą wszystkich zapraszamy.

4. W środę po zakończeniu Mszy św. wieczornej zmiana Tajemnic dla Żywego Różańca. Natomiast na dni od 14 do 16 czerwca są rekolekcje dla Żywego Różańca w Szczecinie-Golęcinie. Bliższe informacje w najbliższą środę.

5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. w Uroczystość Serca Pana Jezusa o g. 7.00, 9.00 i po południu ślubna o g. 16.00, Msza św. dla dzieci z racji I piątku miesiąca o g. 17.00 i następnie Msza św. o g. 18.00. Spowiedź dla dzieci od g. 16.30.

6. W przyszłą niedzielę do naszej parafii przyjadą klerycy Arcybiskupiego Seminarium Duchownego ze Szczecina, z modlitwą o nowe powołania do kapłaństwa i będzie po każdej Mszy św. możliwość złożenia daru na rzecz Seminarium.

7. W środę, 12 czerwca, zakończenie konkursu plastycznego i literackiego na temat „Idziemy na spotkanie Matki Bożej Fatimskiej”, prowadzonego wśród dzieci szkół podstawowych z całego powiatu polickiego przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej z naszej parafii. Zakończenie w Miejskim Domu Kultury w godzinach od 11.00 do 13.00.

8. Nauki przedślubne w dniach od 17-21 czerwca br. o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

9. Kawiarenka parafialna zaprasza wszystkich do korzystania ze spotkań w kawiarence.

10. Na niedzielę, 16 czerwca br., przygotowywany jest Parafialny Festyn Rodzinny. Bardzo prosimy o włączenie się, tak jak w ubiegłych latach – przyniesienie ciasta, również przedmioty na licytację i do loterii. Przedmioty te składamy w kawiarence parafialnej. Prosimy również na sam dzień festynu o obecność od g. 11.00 osób, które mogą pomóc przy rozstawianiu namiotów, ustawieniu ławek i tym podobnych sprawach. W tym roku z zysku z loterii, ze sprzedaży ciasta będzie tworzony fundusz, który będzie włączony w działo budowy nowych konfesjonałów w naszym kościele.

11. W dniach 24-28 września, w ramach Archidiecezjalnej Pielgrzymki na Jasna Górę, organizowany jest wyjazd z poszerzonym programem: Licheń, Niepokalanów, Warszawa, Kałków-Godów, Święty Krzyż i Częstochowa. Koszt 530 złotych, w tym przejazd, noclegi, ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Informacje u ks. Andrzeja.

12. Ksiądz Proboszcz bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy uczestniczyli w pogrzebie jego Mamy, śp. Zofii Gasztkowskiej, jak również wszystkim za modlitwę i współczucie.

13. Dziękujemy za składane ofiary na kościół, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 2 czerwca 2013 r.