Ogłoszenia duszpasterskie - X NIEDZIELA ROKU


1. Nabożeństwo czerwcowe w kościele codziennie po zakończeniu Mszy św. o g. 18.00.

2. Dzisiaj w naszej parafii są klerycy Arcybiskupiego Seminarium Duchownego ze Szczecina, z modlitwą o nowe powołania do kapłaństwa i będzie po każdej Mszy św. możliwość złożenia daru na rzecz Seminarium.

3. W środę, 12 czerwca, zakończenie konkursu plastycznego i literackiego na temat „Idziemy na spotkanie Matki Bożej Fatimskiej”, prowadzonego wśród dzieci szkół podstawowych z całego powiatu polickiego przez Parafialny Zespół Akcji Katolickiej z naszej parafii. Zakończenie w Miejskim Domu Kultury w godzinach od 11.00 do 13.00.

4. W środę, 12 czerwca, o g. 18.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji Pielgrzymów do Loretto i Sokółki. Po Mszy św. spotkanie popielgrzymkowe w kawiarence parafialnej.

5. W czwartek, 13 czerwca, o g. 19.00 rozpoczęcie w kaplicy Miłosierdzia Bożego Adoracji Najświętszego Sakramentu - „Jerycho Różańcowe”, które trwa całą dobę. O g. 20.00 w kościele Msza św. w intencji Ojczyzny z inicjatywy Parafialnego Zespołu Akcji Katolickiej, a z racji 13. dnia miesiąca o g. 21.00 Apel maryjny i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.

6. W piątek, 14 czerwca, o g. 19.30 Msza św. z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie. Jest to ostatnia Msza św. przed wakacjami.

7. Nauki przedślubne w dniach od 17-21 czerwca br. o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

8. Kawiarenka parafialna zaprasza wszystkich do korzystania ze spotkań w kawiarence.

9. Na niedzielę, 16 czerwca br., przygotowywany jest Parafialny Festyn Rodzinny. Bardzo prosimy o włączenie się, tak jak w ubiegłych latach – przyniesienie ciasta, również przedmioty na licytację i do loterii. Przedmioty te składamy w kawiarence parafialnej. Prosimy również na sam dzień festynu, aby od g. 11.00 o osoby, które mogą pomóc przy rozstawianiu namiotów, ustawieniu ławek i tym podobnych sprawach. W tym roku z zysku z loterii, ze sprzedaży ciasta to fundusz, którym dokładamy się do zrobienia nowych konfesjonałów w naszym kościele. Rozpoczęcie festynu o g. 14.00 i zakończenie o g. 21.00.

10. W tym roku ks. Wojciech Puciato obchodzi 25 rocznicę świeceń kapłańskich. Jubilat swój srebrny jubileusz kapłaństwa będzie obchodził w naszej parafii w dniu święceń kapłańskich. Mszę św. Jubileuszową odprawi 26 czerwca br. o g. 18.00.

11. Pielgrzymka rowerowa do Częstochowy odbędzie się w dniach od 8 do 14 lipca 2013 r. Kontakt w sprawie tej pielgrzymki z ks. Markiem.

12. W dniach 24-28 września, w ramach Archidiecezjalnej Pielgrzymki na Jasna Górę, organizowany jest wyjazd z poszerzonym programem: Licheń, Niepokalanów, Warszawa, Kałków-Godów, Święty Krzyż i Częstochowa. Koszt 530 złotych, w tym przejazd, noclegi, ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Informacje u ks. Andrzeja.

13. Dziękujemy za składane ofiary na kościół, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.
ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 9 czerwca 2013 r.