Ogłoszenia duszpasterskie - XII NIEDZIELA ROKU


1. Nabożeństwo czerwcowe w kościele codziennie po zakończeniu Mszy św. o g. 18.00.

2. Składamy wielkie podziękowania najpierw Panu Bogu za dobrą pogodę i błogosławieństwo na czas przygotowania i przebiegu Festynu Parafialnego. Jutro zostanie o godzinie 7.00 odprawiona Msza św. dziękczynna. Podziękowania chcemy również złożyć przygotowującym i prowadzącym Festyn, ale na szczególne podkreślenie zasługują wszyscy tak bardzo angażujący się oraz wszystkim tak licznie uczestniczącym w tym parafialnym wydarzeniu.

3. Od poniedziałku tego tygodnia wprowadzamy już godziny odprawiana Mszy św. według porządku wakacyjnego. W tygodniu nie będzie Mszy św. o g. 9.00 i w niedzielę na czas wakacji nie będzie Mszy św. o g. 15.15. Również jest zmiana czasu urzędowania biura parafialnego. Na czas wakacji już od najbliższego tygodnia biuro będzie czynne tylko trzy dni w tygodniu tj. w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 16.00 do 17.30. Wszystkie pilne sprawy można zgłosić w zakrystii bezpośrednio po Mszy św.

4. We wtorek, 25 czerwca, o g. 19.30, ostatnia w tym roku formacyjnym Msza św. „z życiem bez prądu” w obronie nienarodzonych.

5. W tym roku ks. Wojciech Puciato obchodzi 25. rocznicę świeceń kapłańskich. Jubilat swój srebrny jubileusz kapłaństwa będzie obchodził w naszej parafii w dniu święceń kapłańskich. Mszę św. Jubileuszową odprawi 26 czerwca br. o g. 18.00.

6. Pielgrzymka rowerowa do Częstochowy odbędzie się w dniach od 8 do 14 lipca 2013 r. Kontakt w sprawie tej pielgrzymki z ks. Markiem.

7. Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę ze Szczecina do Częstochowy w dniach od 29 lipca do 13 sierpnia. Wszystkie bliższe informacje u ks. Łukasza.

8. W dniach 24 – 28 września, w ramach Archidiecezjalnej Pielgrzymki na Jasna Górę, organizowany jest wyjazd z poszerzonym programem: Licheń, Niepokalanów, Warszawa, Kałków-Godów, Święty Krzyż i Częstochowa. Koszt 530 złotych, w tym przejazd, noclegi, ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Informacje u ks. Andrzeja.

9. Jak każdego roku w dwie ostatnie niedziele czerwca, a więc dzisiaj 23 czerwca i w przyszłą niedzielę 30 czerwca, dokonywana jest przez Caritas zbiórka do puszek na kolonie letnie dla dzieci, którym należy zorganizować pomoc w kosztach wyjazdu na kolonie organizowane przez Caritas.

10. Msza św. dziękczynna dla dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego w dniu 28 czerwca br. o g. 8.00 rano.

11. W sobotę Uroczystość św. Piotra i Pawła. Zachęcamy do udziału we Mszy św. Taca zbierana tego dnia jest z przeznaczeniem na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. „świętopietrze”.

12. Parafia pw. św. Piotra i Pawła w Policach – Jasienicy obchodzi 40-lecie oficjalnego zatwierdzenia parafii. Ks. Proboszcz Waldemar Szczurowski zaprasza wszystkich na uroczystość odpustowa i 40-lecie parafii na dzień 29 czerwca br. na g. 19.00.

13. Dziękujemy za składane ofiary na kościół, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.
ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 23 czerwca 2013 r.