Ogłoszenia duszpasterskie - XXVII NIEDZIELA ROKU


1. W październiku nabożeństwo różańcowe dla dzieci od poniedziałku do piątku o g. 17.00, a dla wszystkich nabożeństwo różańcowe codziennie bezpośrednio po Mszy św. o 18.00.

2. Dzisiaj, w niedzielę, 6 października, podczas Mszy św. o g. 10.45 będzie poświęcenie różańców, szczególnie dzieciom klas drugich szkoły podstawowej.

3. Jutro, 7 października, obchodzone jest wspomnienie liturgiczne NMP Różańcowej i święto Patronalne Żywego Różańca. Zapraszamy wszystkich tworzących Żywy Różaniec na Mszę św. na g. 18.00 i po Mszy św. spotkanie w kawiarence parafialnej.

4. We wtorek, 8.10.br., o g. 17.00 odbędzie się spotkanie dla klas I i II gimnazjum. Spotkanie będzie w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

5. Spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego w najbliższy piątek o g. 20.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

6. Kolejna Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie zostanie odprawiona w dniu 11.10.2013 o g. 19.30 w kościele.

7. W przyszłą niedzielę, 13 października, w całej Polsce obchodzony jest Dzień Papieski. Każdego roku tego dnia dokonywana jest zbiórka pieniędzy na Fundusz Nowego Tysiąclecia, żywy pomnik Papieża Jana Pawła II, przeznaczony na kształcenie młodzieży zdolnej z ubogich rodzin.

8. W przyszłą niedzielę, z racji 13. dnia miesiąca, w kaplicy Miłosierdzia Bożego od g. 19.00 rozpocznie się modlitwa różańcowa w intencji Ojczyzny tzw. „Jerycho Różańcowe” i o g. 21.00 w kościele apel maryjny i procesja fatimska wokół kościoła.

9. W przyszłą środę, 16 października, przypada 35. rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawła II. Został już ogłoszony termin kanonizacji Papieża Jana Pawła II - 27 kwietnia 2014 r.. Na terenie naszego dekanatu, w parafii Nowe Warpno, znajdują się relikwie krwi błogosławionego Jana Pawła II. Chcemy w dniu 16 października uroczyście obchodzić 35-lecie wyboru naszego wielkiego Rodaka na Stolicę Piotrową, jak również rozpocząć uroczyście przygotowanie duchowe do uroczystości kanonizacji. O g. 17.00 spotkamy się przy Figurze bł. Jana Pawła II w naszym mieście i będziemy oczekiwać trwając na modlitwie na przywiezienie Relikwii, które następnie w procesji przyniesiemy do naszego kościoła gdzie na zakończenie Mszy św. otrzymamy indywidualne błogosławieństwo relikwiami i będzie możliwość trwać w modlitwie upraszając łask przez pośrednictwo Jana Pawła II. Na tę Uroczystość zapraszamy wszystkich z naszego miasta i całego dekanatu, bo od naszej parafii rozpoczynając, przygotowanie będzie kontynuowane w kościołach parafialnych i filialnych dekanatu polickiego. Spodziewamy się w dniu 16 października br. obecności J.E. Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi.

10. W dniach 18 i 19 października tego roku organizujemy na prośbę wielu osób Pielgrzymkę do Lichenia i Gniezna. Koszt 150 zł., w tym przejazd komfortowym autokarem, nocleg w Licheniu w hotelu „Arka” i ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Informacje u ks. Andrzeja.

11. W dniach 24-29 kwietnia 2014 roku będzie autokarowa pielgrzymka do Rzymu na kanonizację bł. Jana Pawła II i Jana XXIII. Koszt pielgrzymki – 480 złotych i 165 euro. Informacje u ks. Marka Kawy.

12. Na zakończenie każdej Mszy św. dzisiaj zbiórka do puszek na potrzeby ludzi objętych wojną i trudną sytuacją życiową w Syrii.

13. W kiosku przy kawiarence parafialnej znajdują się czasopisma katolickie. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Również na stolikach przy wyjściu z kościoła znajduje się kolejny numer czasopisma parafialnego „Świadomi Chrystusa”.Jeżeli ktoś ma życzenie złożyć ofiarę na pokrycie kosztów wydania, to swój dar można złożyć do skarbony przy drzwiach kościoła.

14. Dziękujemy za składane ofiary na kościół, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.
ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 6 października 2013 r.