Ogłoszenia duszpasterskie - XXVIII NIEDZIELA ROKU


1. W październiku nabożeństwo różańcowe dla dzieci od poniedziałku do piątku o g. 17.00, a dla wszystkich nabożeństwo różańcowe codziennie bezpośrednio po Mszy św. o 18.00.

2. W niedzielę, 13 października, w całej Polsce Dzień Papieski. Każdego roku tego dnia dokonywana jest zbiórka pieniędzy na Fundusz Nowego Tysiąclecia, tworząca żywy pomnik Papieża Jana Pawła II, pieniądze przeznaczane są na kształcenie młodzieży zdolnej z ubogich rodzin.

3. Dzisiaj, z racji 13. dnia miesiąca w kaplicy Miłosierdzia Bożego od g. 19.00 rozpocznie się modlitwa różańcowa w intencji Ojczyzny tzw. „Jerycho Różańcowe” i o g. 21.00 w kościele apel maryjny i procesja fatimska wokół kościoła.

4. We wtorek, 15 października br., spotkanie w kawiarence parafialnej o g. 18.00 w temacie „Rodzice w akcji”. Spotkanie z p. Moniką Gajdą. Serdecznie zapraszamy.

5. W środę, 16 października, przypada 35. rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawła II. Został również ogłoszony termin kanonizacji Papieża Jana Pawła II. Na terenie naszego dekanatu, w parafii Nowe Warpno znajdują się relikwie krwi błogosławionego Jana Pawła II. Chcemy w dniu 16 października uroczyście obchodzić 35-lecie wyboru naszego wielkiego Rodaka na Stolicę Piotrową, jak również rozpocząć uroczyście przygotowanie duchowe do uroczystości kanonizacji. O g. 17.00 spotkamy się przy Figurze bł. Jana Pawła II w naszym mieście i będziemy oczekiwać trwając na modlitwie na przywiezienie Relikwii i następnie w procesji przyniesiemy je do naszego kościoła, gdzie na zakończenie Mszy św. otrzymamy indywidualne błogosławieństwo relikwiami i będzie możliwość trwać w modlitwie upraszając łask przez pośrednictwo Jana Pawła II do g. 21.00.  Na tę Uroczystość zapraszamy wszystkich z naszego miasta i całego dekanatu, bo od naszej parafii rozpoczynając, przygotowanie będzie w kościołach parafialnych i filialnych dekanatu polickiego.

6. W dniach 18 i 19 października tego roku organizujemy na prośbę wielu Pielgrzymkę do Lichenia i Gniezna. Koszt 150 zł, w tym przejazd komfortowym autokarem, nocleg w Licheniu w hotelu „Arka” i ubezpieczenie. Spotkanie z pielgrzymami do Lichenia w poniedziałek, 14 października br. po Mszy św. i różańcu, w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

7. W dniach 24-29 kwietnia 2014 roku będzie autokarowa pielgrzymka do Rzymu na kanonizację bł. Jana Pawła II i Jana XXIII. Koszt pielgrzymki – 480 złotych i 165 euro. Informacje u ks. Marka Kawy.

8. W listopadzie w sposób szczególny pamiętamy o zmarłych. Przypominamy imiona czy nazwiska naszych bliskich zmarłych, aby wspomnieć ich życie i zarazem polecać wraz z całym Kościołem dusze zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Kartki na wypominki znajdują się na stolikach przy wyjściu z kościoła. Z wypisanymi Imionami czy nazwiskami wraz z ofiarą można składać na tacy podczas Mszy św. lub zakrystii czy biurze parafialnym.

9. W kiosku przy kawiarence parafialnej znajdują się czasopisma katolickie. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10. Dziękujemy za składane ofiary na kościół, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 13 października 2013 r.