Ogłoszenia duszpasterskie - XXIX NIEDZIELA ROKU


1. Dzisiaj w całej Polsce odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy świętej i przyjmujących Komunię św.

2. W środę po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie różańcowym spotkanie w kościele Zelatorek Żywego Różańca z księdzem Jarosławem.

3. W najbliższy piątek, 25 października, rozpoczynają się Polickie Dni Muzyki. Rozpoczęcie koncertem na organach w naszym kościele o g. 19.00. W związku z tym w najbliższy piątek nabożeństwo różańcowe dla dzieci o g. 17.00 będzie w kaplicy Miłosierdzia Bożego, jak również Msza św. wieczorna o g. 18.00 i nabożeństwo różańcowe. Kolejna Msza św. w obronie nienarodzonych o g. 19.00 również będzie odprawiona w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

4. Na 31 października br. parafia przygotowuje dla dzieci „Noc Wszystkich Świętych” połączona z balem w Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych od g. 17.00 do 20.00 oraz dla młodzieży spotkanie na temat „Szukaj Ducha z egzorcystą” w godzinach od 20.00 do 23.00. Prosimy Rodziców, aby dzieci i młodzież mogły wziąć udział w takim przeżywaniu Wigilii Uroczystości Wszystkich Świętych.

5. W Uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada, Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o g. 7.00, 8.00 i 9.30 oraz wieczorem o g. 18.00 i 19.30. Msza św. na cmentarzu w intencji wszystkich zmarłych spoczywających na cmentarzu w Policach zostanie odprawiona o g. 12.00.

6. W listopadzie w sposób szczególny pamiętamy o zmarłych. Przypominamy imiona czy nazwiska naszych bliskich zmarłych, aby wspomnieć ich życie i zarazem polecać wraz z całym Kościołem dusze zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Kartki na wypominki znajdują się na stolikach przy wyjściu z kościoła. Z wypisanymi Imionami czy Nazwiskami wraz z ofiarą można składać na tacy podczas Mszy św. lub w zakrystii czy biurze parafialnym.

7. W dniach 24-29 kwietnia 2014 roku będzie autokarowa pielgrzymka do Rzymu na kanonizację bł. Jana Pawła II i Jana XXIII. Koszt pielgrzymki – 480 złotych i 165 euro. Informacje u ks. Marka Kawy.

8. W kiosku przy kawiarence parafialnej znajdują się czasopisma katolickie. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. Dziękujemy za składane ofiary na kościół, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 20 października 2013 r.