Ogłoszenia duszpasterskie - ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA1. Na dzień 31 października br. parafia przygotowuje dla dzieci „Noc Wszystkich Świętych”, która będzie połączona z balem w Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych od g. 17.00 do 20.00 oraz dla młodzieży i wszystkich zainteresowanych spotkanie na temat „Szukaj Ducha z egzorcystą” w godzinach od 20.00 do 23.00. Prosimy Rodziców, aby dzieci i młodzież mogły wziąć udział w takim przeżywaniu Wigilii Uroczystości Wszystkich Świętych”.

2. W Uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada, Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o g. 7.00, 8.00 i 9.30 oraz wieczorem o g. 18.00 i 19.30.  Msza św. na cmentarzu w intencji wszystkich zmarłych spoczywających na cmentarzu w Policach zostanie odprawiona o g. 12.00.

3. W Uroczystość Wszystkich Świętych przypada I piątek miesiąca. Nie będzie w tym dniu spowiedzi I piątkowej. Przypominamy, że praktyka I piątków miesiąca, to przede wszystkim przyjęcie Komunii św. wynagradzającej. Do godnego przyjęcia Komunii św. potrzebny jest stan łaski uświęcającej, ale można skorzystać ze spowiedzi dzień czy dwa dni wcześniej i zachować stan duszy bez grzechu, dlatego wszystkich praktykujących I piątki miesiąca zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi dzień wcześniej, by godnie przyjąć Komunię św. w I piątek i w tym roku w Uroczystość Wszystkich Świętych. Natomiast odwiedziny Chorych będą w tygodniu po Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Ks. Jacek odwiedzi Chorych 8 listopada br.

4. W listopadzie w sposób szczególny pamiętamy o zmarłych. Przypominamy imiona czy nazwiska naszych bliskich zmarłych, aby wspomnieć ich życie i zarazem polecać wraz z całym Kościołem dusze zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Kartki na wypominki znajdują się na stolikach przy wyjściu z kościoła. Z wypisanymi Imionami czy Nazwiskami wraz z ofiarą można je składać na tacy podczas Mszy św. lub w zakrystii czy biurze parafialnym.

5. Szczególnym dniem modlitw za Zmarłych jest 2 listopada – Dzień Zaduszny. Msze św. w tym dniu o g. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00.


6. Natomiast w dniach od 3-8 listopada w kościołach będziemy zanosili modlitwy za zmarłych w następujących intencjach: 3.11. - za zmarłe ofiary wypadków drogowych i katastrof, 4.11. - za ofiary aborcji. Również tego dnia - tj. w poniedziałek, 4 listopada - odbędzie się tradycyjne muzyczne Zaduszki w wykonaniu zespołu „Tumultus Gaudium” z tytułem wziętym z Ewangelii „Kto odczuwa pragnienie niech przyjdzie” o g. 19.30 w kaplicy Miłosierdzia Bożego. We wtorek 5.11. - będziemy modlić się za zmarłe ofiary „In vitro”, 6.11 – za zmarłych, którzy oddali życie w służbie naszej Ojczyzny, w tym żołnierzy, polityków oraz twórców życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego. W Policach tego dnia - tj. w środę 6 listopada, o g. 15.00 - spotkamy się również przy brzozowym krzyżu na terenie starej fabryki benzyny syntetycznej, przy zbiegu ulic Licealnej i Spółdzielczej, za gimnazjum nr 1, aby odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia za wszystkich, którzy zginęli w niewolniczej pracy na terenie fabryki i w obozach otaczających fabrykę, jak zwykle z pocztami sztandarowymi wszystkich instytucji naszego miasta i powiatu, oddając cześć  ofiarom II wojny światowej. W czwartek 7 listopada – modlimy się za tych, którzy nie wrócili z morza i w piątek – 8 listopada - za zmarłych nauczycieli, wychowawców i duchownych.

7. Ogłoszenie dla Róż Różańcowych, ale również dla osób zainteresowanych: ks. Jarosław organizuje na dzień 16 listopada br. jednodniowy wyjazd „Szlakiem św. Ottona” - do Pyrzyc, Brzeska, Szczecina i Wolina, połączony z prezentacją historii chrztu Pomorza Zachodniego. Koszt 30 złotych. Zapisy w zakrystii lub u księdza Jarka.

8. W dniach 24-29 kwietnia 2014 roku odbędzie się autokarowa pielgrzymka do Rzymu na kanonizację bł. Jana Pawła II i Jana XXIII. Koszt pielgrzymki – 480 złotych i 165 euro. Informacje u ks. Marka Kawy.

9. W kiosku przy kawiarence parafialnej znajdują się czasopisma katolickie. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

10. Dziękujemy za składane ofiary na kościół, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 27 października 2013 r.