Ogłoszenia duszpasterskie - XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA


1.     Bardzo serdecznie dziękujemy Dzieciom, Rodzicom i Organizatorom za zaangażowanie w organizacji i przeżywaniu „Balu Wszystkich Świętych”, za radosne ukazanie wartości życia na ziemi, które prowadzi nas do spotkania ze Świętymi w niebie.

2.     W listopadzie w sposób szczególny pamiętamy o zmarłych. Przypominamy imiona czy nazwiska naszych bliskich zmarłych, aby wspomnieć ich życie i zarazem polecać wraz z całym Kościołem dusze zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Kartki na wypominki znajdują się na stolikach przy wyjściu z kościoła. Z wypisanymi Imionami czy Nazwiskami wraz z ofiarą można składać na tacy podczas Mszy św. lub w zakrystii czy biurze parafialnym. Wypominki czytane są wraz z modlitwą za zmarłych przez cały listopad codziennie od 17.30 do Mszy św. wieczornej.

3.      W  dniach od 3 – 8 listopada w kościołach będziemy zanosili modlitwy za zmarłych w następujących intencjach: 3.11. - za zmarłe ofiary wypadków drogowych i katastrof, 4.11. - za ofiary aborcji. Również tego dnia tj. w poniedziałek, 4 listopada tradycyjne muzyczne Zaduszki w wykonaniu zespołu „Tumultus Gaudium” z tytułem wziętym z Ewangelii „Kto odczuwa pragnienie niech przyjdzie” o g. 19.30 w kaplicy Miłosierdzia Bożego. We wtorek, 5.11. - za zmarłe ofiary „In vitro”, 6.11 – za zmarłych, którzy oddali życie w służbie naszej Ojczyzny, w tym żołnierzy, polityków oraz twórców życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego. W Policach tego dnia, tj. w środę 6 listopada o g. 15.00, spotkamy się również przy brzozowym krzyżu na terenie starej fabryki benzyny syntetycznej, przy zbiegu ulic Licealnej i Spółdzielczej, za gimnazjum nr 1,  aby odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia za wszystkich, którzy zginęli w niewolniczej pracy na terenie fabryki i w obozach otaczających fabrykę, jak zwykle z pocztami sztandarowymi wszystkich instytucji naszego miasta i powiatu, oddając cześć ofiarom II wojny światowej. W czwartek, 7 listopada – modlimy się za tych, którzy nie wrócili z morza i w piątek – 8 listopada za zmarłych nauczycieli, wychowawców i duchownych. Można w tych dniach uzyskać codziennie odpust zupełny i ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust zyskujemy pod zwykłymi warunkami: nawiedzenie cmentarza lub kościoła, odmówienie modlitwy OJCZE NASZ i WIERZĘ W BOGA oraz dowolną modlitwę w intencji Ojca Świętego, potrzebny jest też stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św.

4.     W najbliższą środę zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

5.     Ksiądz Jarosław organizuje na dzień 16 listopada br., jednodniowy wyjazd „Szlakiem św. Ottona” - do Pyrzyc, Brzeska, Szczecina i Wolina, połączony z prezentacją historii chrztu Pomorza Zachodniego. Koszt 30 złotych. Zapisy w zakrystii lub u księdza Jarka. Ostateczne zdeklarowanie się na wyjazd w środę na spotkaniu zmiany Tajemnic Żywego Różańca.

6.     W piątek o g. 20.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego.

7.     Nauki przedślubne będą w kaplicy Miłosierdzia Bożego  o g. 19.00 w dniach od 18 do 22 listopada br.

8.     W dniach 23.02-3.03.2014 organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej z uwzględnieniem Góry Synaj leżącej w Egipcie. Koszt 3000 złotych i 440$, w tym dojazd do lotniska, przelot samolotem, autokar po terenie Izraela, Palestyny i Egiptu, noclegi w hotelach, wyżywienie, opieka przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW oraz powrót z lotniska do Polic. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Informacje u ks. Andrzeja również w kontakcie telefonicznym pod numerem  602 88 90 50.

9.     W kiosku przy kawiarence parafialnej znajdują się czasopisma katolickie. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

10.    Dziękujemy za składane ofiary na kościół, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.

 


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 3 listopada 2013 r.