Ogłoszenia duszpasterskie - XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 
1. W listopadzie w sposób szczególny pamiętamy o zmarłych. Przypominamy imiona czy nazwiska naszych bliskich zmarłych, aby wspomnieć ich życie i zarazem polecać wraz z całym Kościołem dusze zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Kartki na wypominki znajdują się na stolikach przy wyjściu z kościoła. Z wypisanymi Imionami czy Nazwiskami wraz z ofiarą można składać na tacy podczas Mszy św. lub w zakrystii czy biurze parafialnym. Wypominki czytane są wraz z modlitwą za zmarłych przez cały listopad codziennie od 17.30 do Mszy św. wieczornej.

2. Jutro, 11 listopada, obchodzimy narodowe święto Odzyskania Niepodległości. Msze św. w naszym kościele jak w zwykły dzień z dodatkową Mszą św. o g. 11.00 w intencji Ojczyzny z udziałem Władz Samorządowych i pocztów sztandarowych wielu instytucji naszego miasta. Serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy św. o g. 11.00.

3. We wtorek, 12 listopada, o g. 17.00 spotkanie z przygotowującymi się do bierzmowania z klas I i II gimnazjum w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

4. Również we wtorek, 12.11. br., o g. 19.30 spotkanie na plebanii animatorów grup przygotowujących młodzież do bierzmowania.

5. W środę, 13 listopada, różaniec od g. 17.30 w kaplicy Miłosierdzia Bożego, natomiast, jak każdego 13. dnia miesiąca o g. 20.00 Msza św. w kościele z inicjatywy Akcji Katolickiej, w intencji Ojczyzny i o 21.00 Apel Maryjny w trwającej Wielkiej Nowennie Fatimskiej przed setną rocznicą objawień Matki Bożej w Fatimie.

6. Ksiądz Jarosław organizuje na dzień 16 listopada br. jednodniowy wyjazd „ Szlakiem św. Ottona” - do Pyrzyc, Brzeska, Szczecina i Wolina, połączony z prezentacją historii chrztu Pomorza Zachodniego. Spotkanie w kościele dla uczestników wyjazdu „Śladami św. Ottona” w środę po zakończonej Mszy św. wieczornej. Osoby, które nie wpłaciły 30 zł w momencie zapisu, proszone są o potwierdzenie woli wyjazdu.

7. Nauki przedślubne będą w kaplicy Miłosierdzia Bożego o g. 19.00 w dniach od 18 do 22 listopada br.
 
8. Zebranie dla Rodziców uczniów klas trzecich szkoły podstawowej 18.11.2013 po Mszy św. wieczornej.

9. Zbliża się zakończenie Roku Wiary. Nowenna przed zakończeniem Roku Wiary rozpocznie się od soboty 16 listopada i trwać będzie do Uroczystości Chrystusa Króla włącznie, będzie ona prowadzona w intencji „o łaskę poddania się Jezusowi Chrystusowi Królowi w życiu osobistym i społecznym w naszej Ojczyźnie”. Na czas Nowenny wyłożona będzie „Parafialna Księga Wiary Naszego Pokolenia”, do której będzie można wpisywać swoje doświadczenia z przeżytego Roku Wiary, zobowiązania do ciągłego odnawiania i wzrostu wiary w życiu osobistym czy rodzinnym, jak również prośby o modlitwę Kościoła na lata przyszłe dla rozwoju wiary.

10. Diecezjalne Zamknięcie Roku Wiary odbędzie się w sobotę, 23 listopada br., podczas Uroczystej Mszy św. o g. 11.00 w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej Mszy św., a szczególnie grupy i wspólnoty istniejące w naszej parafii.

11. Parafialne Zamknięcie Roku Wiary w Uroczystość Chrystusa Króla podczas wszystkich Mszy św. 

12. W dniach 23.02-3.03. 2014 organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej z uwzględnieniem Góry Synaj leżącej w Egipcie. Koszt 3000 złotych i 440$, w tym dojazd do lotniska, przelot samolotem, autokar po terenie Izraela, Palestyny i Egiptu, noclegi w hotelach, wyżywienie, opieka przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW oraz powrót z lotniska do Polic. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Informacje u ks. Andrzeja również w kontakcie telefonicznym pod numerem  602 88 90 50.

13. W kiosku przy kawiarence parafialnej znajdują się czasopisma katolickie. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

14. Przy wyjściu z kościoła znajduje się czasopismo parafialne „Świadomi Chrystusa”. Jak zwykle są to gazety bezpłatne, a osoby, które chciałyby pomóc w kosztach wydania mogą swój dar złożyć do skarbony znajdującej się przy drzwiach.

15. Dziękujemy za składane ofiary na kościół, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 10 listopada 2013 r.