Ogłoszenia duszpasterskie - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA


1. Wypominki czytane są przez cały listopad wraz z modlitwą za zmarłych od g. 17.30 do 18.00.

2. Nauki przedślubne będą w kaplicy Miłosierdzia Bożego o g. 19.00 w dniach od 18 do 22 listopada br.
 
3. Zebranie dla Rodziców uczniów klas trzecich szkoły podstawowej jutro, 18.11.2013, po Mszy św. wieczornej.

4. W piątek, 22.11.br., kolejna Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie o g. 19.30 w kościele

5. Zbliża się zakończenie Roku Wiary. Nowenna przed zakończeniem Roku Wiary rozpoczęła się wczoraj, 16 listopada, i trwać będzie do Uroczystości Chrystusa Króla włącznie, prowadzona jest ona w intencji „o łaskę poddania się Jezusowi Chrystusowi Królowi w życiu osobistym i społecznym w naszej Ojczyźnie”. Na czas Nowenny wyłożona jest na ołtarzu obok chrzcielnicy „Parafialna Księga Wiary Naszego Pokolenia”, do której można wpisywać swoje doświadczenia z przeżytego Roku Wiary, zobowiązania do ciągłego odnawiania i wzrostu wiary w życiu osobistym czy rodzinnym, jak również prośby o modlitwę Kościoła na lata przyszłe dla rozwoju wiary.

6. Diecezjalne Zamknięcie Roku Wiary odbędzie się w sobotę, 23 listopada br., podczas Uroczystej Mszy św. o g. 11.00 w Bazylice Katedralnej w Szczecinie. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej Mszy św., a szczególnie grupy i wspólnoty istniejące w naszej parafii.

7. Parafialne Zamknięcie Roku Wiary w Uroczystość Chrystusa Króla podczas wszystkich Mszy św. 

8. W uroczystość Chrystusa Króla i na zakończenie Roku Wiary, podczas Mszy św. o g. 10.45, nastąpi uroczyste ustanowienie nowych ministrantów. Prosimy o modlitwę w ich intencji, aby nieustannie wzrastali w wierze.

9. W przyszły wtorek, 26.11.2013 r., o g.19.00 w kawiarence parafialnej odbędzie się spotkanie z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, jednym z twórców największego w Polsce „Marszu dla życia”. Spotkanie będzie na temat „Porozmawiajmy o życiu”.

10. W dniach 23.02-3.03. 2014 organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej z uwzględnieniem Góry Synaj leżącej w Egipcie. Koszt 3000 złotych i 440$, w tym dojazd do lotniska, przelot samolotem, autokar po terenie Izraela, Palestyny i Egiptu, noclegi w hotelach, wyżywienie, opieka przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW oraz powrót z lotniska do Polic. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Informacje u ks. Andrzeja również w kontakcie telefonicznym pod numerem 602 88 90 50.

11. W kiosku przy kawiarence parafialnej znajdują się czasopisma katolickie. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. 

12. Również w kiosku przy kawiarence parafialnej jest możliwość otrzymać poświęcone opłatki na stół wigilijny. W tym roku ofiara składana za opłatki wigilijne niech będzie z przeznaczeniem na pomoc w pokryciu kosztów ogrzewania w kościele.

13. Dzisiaj w całej Polsce, na potrzeby poszkodowanych na Filipinach,  Caritas przeprowadza zbiórkę do puszek po każdej Mszy św. przy drzwiach kościoła.

14. Dziękujemy za składane ofiary na kościół, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 17 listopada 2013 r.