Ogłoszenia duszpasterskie
XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA
1. Wypominki czytane są przez cały listopad wraz z modlitwą za zmarłych od g. 17.30 do 18.00.

2. W poniedziałek, 25 listopada br. o g. 19.00 kolejna Msza św. w kościele „z życiem bez prądu” w obronie dzieci poczętych, a nienarodzonych.

3. We wtorek, 26.11.2013 r., o g.19.00 w kawiarence parafialnej, spotkanie z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, jednym z twórców największego w Polsce „Marszu dla życia”. Tematem spotkania będzie hasło „Porozmawiajmy o życiu”. Szczegóły na plakatach przy wejściu do kościoła. Serdecznie zapraszamy do udziału.

4. Tydzień od Uroczystości Chrystusa Króla do I niedzieli Adwentu jest tygodniem biblijnym. Dla wprowadzenia w praktykę życia, posiadania i czytania Pisma Świętego, dzieci klas trzecich w najbliższy czwartek podczas Mszy św. o g. 18.00 otrzymają Pismo Święte. 

5. W sobotę, 30 listopada, jest dzień Imienin ks. Andrzeja. Solenizant odprawi Mszę św. we własnej intencji w sobotę o g. 18.00. Otoczmy modlitwą ks. Andrzeja w dniu Jego Imienin.

6. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się Adwent. W zwykłe dni Adwentu będą Roraty o g. 6.30 rano. Przygotowujemy, tak jak w ubiegłych latach, mały posiłek dla dzieci po Mszy św. roratniej.

7. Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe dla poszkodowanych przez kataklizmy na Filipinach, które zostało złożone na ręce Parafialnego Zespołu Caritas. Dzięki ofiarności parafian zostało zebrane i przekazane z naszej parafii do Caritas Polska 5716 złotych, 53 grosze i 4 euro.

8. Osobę, która w ostatnim czasie przekazała do Caritasu znaczną ilość rzeczy pozostałych po zmarłej mamie, prosimy o kontakt w kawiarence parafialnej.
 
9. Szczecińskie Rekolekcje Trzeźwościowe odbędą się w dniach 29.11-1.12. br. w Domu Rekolekcyjnym w Szczecinie przy ul. Strzałowskiej. Więcej informacji na plakacie w gablotce.

10. Jak co roku harcerki i harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej jadą z paczkami świątecznymi do polskich rodzin na Białorusi. Każdego roku nasza parafia włącza się w tę akcję i przynoszone są produkty żywnościowe trwałe, również słodycze i podręczniki szkolne. Można składać te dary w kawiarence parafialnej. Również harcerki w niedzielę, 1 grudnia, będą zbierać fundusze na zakup takich artykułów.

11. Kolejna akcja pomocowa dla rodzin mieszkających w naszym mieście organizowana jest przez wolontariuszy w ramach ogólnokrajowego projektu pod hasłem „Szlachetna paczka”. Każdy może wybrać jedną rodzinę, której chciałby pospieszyć z pomocą. Informacje bliższe na ten temat znajdują się na plakacie o tym samym tytule oraz na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl

12. W dniach 23.02-3.03. 2014 organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej z uwzględnieniem Góry Synaj leżącej w Egipcie. Koszt 3000 złotych i 440$, w tym dojazd do lotniska, przelot samolotem, autokar po terenie Izraela, Palestyny i Egiptu, noclegi w hotelach, wyżywienie, opieka przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW oraz powrót z lotniska do Polic. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Informacje u ks. Andrzeja również w kontakcie telefonicznym pod numerem  602 88 90 50.

13. Ponawiamy informację o organizowanej pielgrzymce autokarowej do Rzymu na kanonizację Papieża Jana Pawła II. Informacje u ks. Marka, również w kontakcie telefonicznym pod numerem 697 786 399.

14. W kiosku przy kawiarence parafialnej znajdują się czasopisma katolickie. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

15. Również w kiosku przy kawiarence parafialnej jest możliwość otrzymać poświęcone opłatki na stół wigilijny. W tym roku ofiara składana za opłatki wigilijne niech będzie z przeznaczeniem na pomoc w pokryciu kosztów ogrzewania w kościele.

16. Dziękujemy za składane ofiary na kościół, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 24 listopada 2013 r.