Ogłoszenia duszpasterskie - I Niedziela Adwentu


1. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent. W zwykłe dni Adwentu Roraty będą odprawiane o g. 6.30 rano. Przygotowujemy, tak jak w ubiegłych latach, mały posiłek dla dzieci po Mszy św. roratniej.

2. Jak co roku harcerki i harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej jadą z paczkami świątecznymi do polskich rodzin na Białorusi. Każdego roku nasza parafia włącza się w tę akcję i przynoszone są produkty żywnościowe trwałe, również słodycze i podręczniki szkolne. Można składać te dary w kawiarence parafialnej. Również harcerki dzisiaj, 1 grudnia będą zbierać fundusze na zakup takich artykułów.

3. W środę zmiana tajemnic dla Żywego Różańca.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek na zakończenie Mszy św. o g. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

5. W piątek spowiedź dla dzieci od g. 16.30 i Msza św. o g. 17.00. Dyżury w konfesjonale będą do końca Mszy św. o g. 18.00.

6. W sobotę z racji I soboty miesiąca Msza św. przebłagalna za grzechy świata i o nawrócenie grzeszników o g. 9.00. W kaplicy Miłosierdzia Bożego od g. 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do g. 15.00.

7. W dniach pierwszego tygodnia miesiąca, szczególnie w piątek i sobotę, odwiedziny Chorych z posługą sakramentalną.

8. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, cały Kościół w Polsce otacza szczególna modlitwą Kościoły na Wschodzie. Na zakończenie każdej Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz Kościoła na Wschodzie.

9. Również w przyszłą niedzielę jest odpust w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Policach. Uroczysta suma odpustowa zostanie odprawiona o g. 16.00.

10. Caritas jak każdego roku rozprowadza świece w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.

11. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii będą 15, 16 i 17 grudnia. Nauki rekolekcyjne będą głoszone na wszystkich Mszach świętych w niedzielę 15 grudnia, a w poniedziałek i we wtorek podczas Mszy św. o g. 9.00, 16.30 i 18.00.

12. W okresie Adwentu Wspólnoty Neokatechumenalne codziennie od g. 5.30 w kaplicy Miłosierdzia Bożego odmawiają wspólnie jutrznię. Zachęcamy również osoby spoza Wspólnot do włączenia się w nurt tej modlitwy.

13. W dniach 23.02-3.03. 2014 organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej z uwzględnieniem Góry Synaj leżącej w Egipcie. Koszt 3000 złotych i 440$, w tym dojazd do lotniska, przelot samolotem, autokar po terenie Izraela, Palestyny i Egiptu, noclegi w hotelach, wyżywienie, opieka przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW oraz powrót z lotniska do Polic. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Informacje u ks. Andrzeja również w kontakcie telefonicznym pod numerem  602 88 90 50.

14. Ponawiamy informację o organizowanej pielgrzymce autokarowej do Rzymu na kanonizacje Papieża Jana Pawła II. Informacje u ks. Marka, również w kontakcie telefonicznym pod numerem 697 786 399.

15. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach poszukuje rodziny zastępczej dla dziewięcioletniego chłopca i i jego siedmioletniej siostry. Kilka informacji jest na ulotkach znajdujących się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Bliższe informacje można otrzymać w PCPR w Policach przy ul. Tanowskiej 8.

16. W kiosku przy kawiarence parafialnej znajdują się czasopisma katolickie. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 
17. Również w kiosku przy kawiarence parafialnej jest możliwość otrzymać poświęcone opłatki na stół wigilijny. W tym roku ofiara składana za opłatki wigilijne niech będzie z przeznaczeniem na pomoc w pokryciu kosztów ogrzewania w kościele.

18. Dziękujemy za składane ofiary na kościół, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 1 grudnia  2013 r.