Ogłoszenia duszpasterskie
II Niedziela Adwentu
UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP


1. W zwykłe dni Adwentu będą Roraty o g. 6.30 rano. Przygotowujemy, tak jak w ubiegłych latach, mały posiłek dla dzieci po Mszy św. roratniej.

2. W niedzielę, 8 grudnia, cały Kościół w Polsce otacza szczególna modlitwą Kościoły na Wschodzie. Na zakończenie każdej Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz Kościoła na Wschodzie.

3. Dzisiaj jest odpust w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Policach. Uroczysta suma odpustowa zostanie odprawiona o g. 16.00.

4. Caritas jak każdego roku rozprowadza świece w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.

5. Młodzież naszej parafii działająca we wspólnocie Ruch Światło Życie oraz dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych rozprowadzają w przedsionku kościoła ozdoby świąteczne, małe witraże na okna wykonane własnoręcznie. W ten sposób chcą gromadzić fundusz jako dofinansowanie do wyjazdu dzieci i młodzieży na ferie zimowe w góry.

6. W piątek, 13 grudnia, od g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego w kolejny miesiąc, czas na dobową modlitwę w Jerycho Różańcowym. Również tego dnia o g. 20.00 w kościele Msza św. w intencji Ojczyzny z inicjatywy Parafialnego Zespołu Akcji Katolickiej. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej Mszy św., a o g. 21.00 w trwającej Wielkiej Nowennie Fatimskiej spotkanie na Apelu Maryjny przy kaplicy Matki Bożej Fatimskiej i Błogosławionego Jana Pawła II.

7. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii będą 15, 16 i 17 grudnia. Nauki rekolekcyjne będą głoszone na wszystkich Mszach świętych w niedziele, 15 grudnia, a w poniedziałek i we wtorek podczas Mszy św. o g. 9.00, 16.30 i 18.00.

8. Spotkanie opłatkowe w sali kasetonowej dla Róż Żywego Różańca odbędzie się w czwartek, 19 grudnia po Msza św. o g. 15.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

9. W okresie Adwentu Wspólnoty Neokatechumenalne codziennie od g. 5.30 w kaplicy Miłosierdzia Bożego odmawiają wspólnie jutrznię. Zachęcamy również osoby spoza Wspólnot do włączenia się w nurt tej modlitwy.

10. W kiosku przy kawiarence parafialnej znajdują się czasopisma katolickie. W sprzedaży znajdują się kalendarze na nowy rok przygotowane przez zespół „Tumultus Gaudium” Zachęcamy do nabywania kalendarzy i  prasy katolickiej.
 
11. Również w kiosku przy kawiarence parafialnej jest możliwość otrzymać poświęcone opłatki na stół wigilijny. W tym roku ofiara składana za opłatki wigilijne niech będzie przeznaczona na pomoc w pokryciu kosztów ogrzewania w kościele.

12. Na święta Bożego Narodzenia chcemy zbudować na zewnątrz kościoła żywą szopkę. Do pomocy poszukujemy stolarza. Kontakt w zakrystii, biurze parafialnym lub z ks. Łukaszem.

13. Wpłynęła prośba o modlitwę w wypominkach za zmarłych już po terminie. Tych zmarłych poleconych modlitwie Kościoła włączymy do Mszy św. w najbliższy czwartek o g. 15.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

14. Dziękujemy za składane ofiary na kościół, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 8 grudnia  2013 r.