Ogłoszenia duszpasterskie - V NIEDZIELA ZWYKŁA


1. We wtorek, 11 lutego, przypada wspomnienie liturgiczne NMP z Lourdes, odpust w sanktuarium w Lourdes i w tym dniu przeżywamy w całym świecie Dzień Chorego. Nie wszyscy mają możliwość udać się do tego świętego miejsca, ale możemy to samo nabożeństwo przeżywać w swoich kościołach. Dlatego bardzo serdecznie zapraszamy Chorych, którzy mogą opuścić swój dom, na Mszę św. we wtorek, na godzinę 9.00 - na zakończenie Mszy św. będzie nabożeństwo błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem każdego z osobna, jak czynione jest to w sanktuarium w Lourdes. Również Msza św. o g. 9.00 będzie odprawiona w intencji Chorych o potrzebne łaski w znoszeniu cierpienia i rozumienia sensu cierpienia w swoim życiu.
 
2. Jak każdego 13. dnia miesiąca, podczas Wielkiej Nowenny przed setną rocznicą objawień Matki Bożej w Fatimie w najbliższy czwartek o g. 21.00 Apel maryjny w kościele, przy kaplicy Matki Bożej Fatimskiej i błogosławionego Papieża Jana Pawła II. Natomiast w kaplicy Miłosierdzia Bożego od g. 19.00 rozpocznie się całodobowe czuwanie modlitewne tzw. Jerycho Różańcowe. Zapraszamy do udziału w tych modlitwach.

3. Msza św. z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie będzie w naszym kościele 14 lutego br. o g. 19.30. Wielka Księga Dziękczynienia, do której wpisujemy doświadczenia otrzymanych łask, czy też dziękczynienia za łaski otrzymane podczas Mszy św. z modlitwa o uwolnienie i uzdrowienie, będzie znajdować się przez najbliższy tydzień na ołtarzu przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W dniach od 23.02. do 2.03.2014 r. z naszej parafii udajemy się z pielgrzymką do Ziemi Świętej. Będziemy pamiętali w modlitwie o naszej parafii w miejscach uświęconych pobytem na ziemi Pana Jezusa i życia Matki Najświętszej. Prywatne intencje można podać w zakrystii, ks. Andrzejowi lub ks. proboszczowi. W intencjach i miejscach wskazanych będzie odprawiana Msza św.

5. Katechezy Zwiastowania będą prowadzone przez Wspólnoty Neokatechumenalne w kaplicy Miłosierdzia Bożego w każdy poniedziałek i czwartek o g. 19.00. Zapraszamy wszystkich do odnowy swojej wiary.
 
6. W dniach od 1 do 3 maja br. organizowany jest wyjazd do Wadowic, Krakowa, Łagiewnik i Kalwarii Zebrzydowskiej związany z dziękczynieniem za kanonizację Jana Pawła II. Głównym celem jest odwiedzenie otwieranego w kwietniu nowoczesnego, multimedialnego muzeum Jana Pawła II, spotkanie z Kardynałem Dziwiszem, a także zwiedzenie Karkowa. Pełny koszt – ok. 400 złotych. Zapisy w zakrystii. Informacje u ks. Jarosława.

7. W kiosku przy kawiarence parafialnej znajdują się czasopisma katolickie.

8. Dziękujemy za składane ofiary na kościół, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 9 lutego 2014 r.