Ogłoszenia duszpasterskie - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU


1. W Wielkim Poście w sposób szczególny chcemy dostrzec wartość modlitwy, postu i  jałmużny. Jak jest to praktykowane w naszej parafii od kilku lat, jałmużną niech będzie dar na Seminarium Duchowne w naszej Archidiecezji. Koperty na seminarium znajdować się będą na stolikach przy wyjściu z kościoła.

2. W czwartek, o g. 18.30 w biurze parafialnym spotkanie osób w wieku ponadgimnazjalnym, którzy nie przyjęli jeszcze sakramentu bierzmowania, a chcieliby wzmocnić swoje życie religijne sakramentem bierzmowania.

3. Przypominamy o „kazimierzowskich nocach”, czyli czuwaniu przy Panu Jezusie na Adoracji w każdy czwartek Wielkiego Postu w godzinach od 21.00 do 22.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

4. W każdy piątek Wielkiego Postu jest nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa dla dzieci  o g. 17.00, dla dorosłych po Msza św. o g. 18.00 tj. ok. g. 18.30 i dla młodzieży o g. 19.30.

5. W każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 17.00. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

6. W dniu 17 marca br. przypadała  40. rocznica przyjęcia święceń biskupich przez J.E. ks. biskupa Jana Gałeckiego. Jubilat odprawi Msze św. dziękczynną w Bazylice Katedralnej w Szczecinie w niedzielę, 23 marca br., o g. 18.00 . Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Mszy św. 

7. W niedzielę, 23.03., obchodzimy Archidiecezjalny Dzień Świętości Życia. Po Mszy św o g. 19.30 czyli ok. 20.15, zapraszamy do sali kasetonowej na film pt. „October baby”, mówiący o świętości ludzkiego życia. Wstęp jako cegiełka za użyczenie filmu, może być 5 złotych.

8. W najbliższy wtorek przypada Uroczystość Zwiastowania NMP. Zachęcamy do udziału we Mszy św. w tę uroczystość. Ze względu na dzień pracy Msze św. będą jak w zwykły dzień tygodnia.

9. We wtorek, 25 marca o g. 19.00 , na plebanii, odbędzie się spotkanie animatorów prowadzących grupy do bierzmowania. 

10. Od minionych wakacji w Arcybiskupim Seminarium Duchownym, panowie z całej  Archidiecezji przygotowują się do podjęcia zadań Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. Z naszej parafii uczestniczy pięciu panów: Maciej Zaśko, Rafał Grochowski, Artur Kwiatkowski oraz dwóch naszych kościelnych, p. Marian Radzikowski i p. Stanisław Wilkoński, którzy dzisiaj, w niedzielę 23 marca br. w kościele seminaryjnym w Szczecinie podczas Mszy św. o godzinie 11.30 otrzymają z rąk Księdza Arcybiskupa Metropolity specjalne błogosławieństwo i zezwolenie na podawanie Komunii św. podczas Mszy św., jak również zanoszenia Komunii św. do Chorych.

11. Przez cały Wielki Post w kaplicy Miłosierdzia Bożego o g. 5.30 od poniedziałku do piątku, odmawiana jest wspólnie Jutrznia, część modlitwy brewiarzowej.

12. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii: dla gimnazjum w godzinach przedpołudniowych w dniach 24,25,26 marca br. Rekolekcje parafialne w dniach 6,7,8 kwietnia 2014 r. i dla młodzieży Zespołu Szkół oraz młodzieży ponadgimnazjalnej w dniach 9,10,11 kwietnie br. 

13. Kolejny termin prowadzenia w naszej parafii nauk przedślubnych, to dni od 31 marca do 4 kwietnia 2014 o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego. 

14. W kiosku przy kawiarence parafialnej znajdują się czasopisma katolickie.

15. Dnia 5 kwietnia 2014 roku, tj. sobota, odbędzie się wyjazd do Górki Klasztornej na Misterium Męki Pańskiej. Koszt 70 złotych. Zapisy u księdza Marka.

16. Rodzina Radia Maryja zaprasza na spotkanie w Częstochowie w dniach 12/13 lipca 2014. Koszt 180 zł. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym Kontakt z Ks. Andrzejem.

17. W minioną niedzielę – II Wielkiego Postu w całej Polsce dokonywana była zbiórka do puszek na cele misyjne Kościoła tzw. Niedziela „Ad Gentes”. W naszej parafii była przeprowadzana zbiórka dla ratowania życia Klementynki, dlatego dzisiaj w III Niedziele Wielkiego Postu, po każdej Mszy św. ministranci będą trzymać puszki, aby była możliwość włączyć się w ten ogólnopolski program pomocy dla misji. 

18. Dziękujemy za składane ofiary na kościół, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 23 marca 2014  r.