Ogłoszenia duszpasterskie - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU


1. W Wielkim Poście w sposób szczególny chcemy dostrzec wartość modlitwy, postu i  jałmużny. Jak jest to praktykowane w naszej parafii od kilku lat, jałmużną niech będzie dar na Seminarium Duchowne w naszej Archidiecezji. Koperty na seminarium znajdować się będą na stolikach przy wyjściu z kościoła.

2. Dnia 1 kwietnia br., we wtorek, o g. 19.00 spotkanie na plebanii osób, które udają się na kanonizację do Rzymu.

3. W środę, 2 kwietnia, przypada 9 rocznica śmierci bł. Jana Pawła II. Podczas Mszy św. w kościele podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, wraz z Zespołem muzycznym „Tumultus Gaudium”, chwila przejścia z tego świata Jana Pawła II  zostanie podkreślona w modlitwie i dziękczynieniu Panu Bogu i Matce Najświętszej za Wielkiego i Świętego Polaka . 

4. W czwartek, o g. 18.30 w biurze parafialnym spotkanie osób w wieku ponadgimnazjalnym, którzy nie przyjęli jeszcze sakramentu bierzmowania, a chcieliby wzmocnić swoje życie religijne sakramentem bierzmowania.

5. Przypominamy o „kazimierzowskich nocach”, czyli czuwaniu przy Panu Jezusie na Adoracji w każdy czwartek Wielkiego Postu w godzinach od 21.00 do 22.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego. 

6. Nadchodzi nowy miesiąc i z tym związane wydarzenia z racji I czwartku z Mszą św. i modlitwą o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego o g. 18.00. W I piątek miesiąca spowiedź od g. 16.30 i Msza św. dla dzieci zakończona Drogą Krzyżową o g. 17.00.

7. W sobotę Msza św. wynagradzająca za grzechy świata i o nawrócenie grzeszników o g. 9.00. Od godziny 10.00 do 15.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Odwiedziny Chorych z posługą sakramentalną w pierwszych dniach miesiąca według ustalonego czasu z księdzem odwiedzającym.

8. W każdy piątek Wielkiego Postu jest nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o g. 17.00, dla dorosłych po Msza św. o g. 18.00 tj. ok. g. 18.30 i dla młodzieży o g. 19.30.

9. W każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 17.00. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

10. Rekolekcje parafialne odbędą się w dniach 6, 7, 8 kwietnia 2014 r. i dla młodzieży Zespołu Szkół oraz młodzieży ponadgimnazjalnej w dniach 9, 10, 11 kwietnie br. Wieczorem 11 kwietnia br. o g. 18.30, odprawiona zostanie parafialna Droga Krzyżowa ulicami miasta. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej formie nabożeństwa wielkopostnego. Ks. Proboszcz z Polic-Jasienicy bardzo serdecznie zaprasza na Misterium Męki Pańskiej, na sobotę, 12 kwietnia 2014 r., na g. 19.00, która odbędzie się w plenerze tj. plac przy kościele i w ruinach klasztoru.
 
11. Nauki przedślubne, od jutra, 31 marca do 4 kwietnia 2014 o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
 
12. Caritas rozprowadza świece wielkanocne, baranki i kartki świąteczne, można również nabyć świece z okazji kanonizacji Papieża Jana Pawła II. Caritas zbiera również żywność trwałą do paczek świątecznych. Żywność można przynosić do kiosku parafialnego. Jest również możliwość, według zachęty z poprzedniej niedzieli, przynoszenia pieluch dla małych dzieci. Składać je można w Caritasie, kiosku parafialnym w zakrystii, jak również u ks. Łukasza.

13. W kiosku przy kawiarence parafialnej znajdują się czasopisma katolickie.

14. Dnia 5 kwietnia 2014 roku, tj. sobota, odbędzie się wyjazd do Górki Klasztornej na Misterium Męki Pańskiej. Koszt 70 złotych. Zapisy u księdza Marka.

15. Rodzina Radia Maryja zaprasza na spotkanie w Częstochowie w dniach 12/13 lipca 2014. Koszt 180 zł. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym Kontakt z Ks. Andrzejem.

16. Dziękujemy za składane ofiary na kościół,również na Seminarium Duchowne. Dziękujemy za ofiary składane w kościele, jak również bezpośrednio na konto parafialne. Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 30 marca 2014 r.