Ogłoszenia duszpasterskie - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU


1. W Wielkim Poście w sposób szczególny chcemy dostrzec wartość modlitwy, postu i jałmużny. Jałmużną na może być dar na Seminarium Duchowne w naszej Archidiecezji. Koperty na seminarium znajdować się będą na stolikach przy wyjściu z kościoła.

2. Wielkopostne rekolekcje parafialne będą przez najbliższe trzy dni, 6, 7, 8 kwietnia. Nauki rekolekcyjne w niedzielę podczas wszystkich Mszy św, natomiast w poniedziałek i we wtorek o g. 9.00, 16.30, 18.00 i 19.30. 

3. W środę, 9 kwietnia br., po zakończeniu Mszy św. wieczornej spotkanie w kościele z Rodzicami młodzieży, która w tym roku ma przyjąć sakrament bierzmowania.  

4. Msza św. w intencji Ojczyzny w najbliższy czwartek o g. 18.00

5. W czwartek, 10 kwietnia, po zakończeniu Mszy św. o g. 18.00, spotkanie w kościele z Rodzicami dzieci, które w tym roku mają rocznicę I Komunii św.
 
6. Konferencja przed chrztami, które planowane są na Niedzielę Palmową jak również na Niedzielę Wielkanocną i II dzień świąt będzie w najbliższą sobotę, 12 kwietnia, o g. 17.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

7. Rekolekcje dla młodzieży Zespołu Szkół oraz młodzieży ponadgimnazjalnej w dniach 9, 10, 11 kwietnia br. Wieczorem, 11 kwietnia br. o g. 18.30, parafialna Droga Krzyżowa ulicami miasta. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej formie nabożeństwa wielkopostnego. Ks. Proboszcz z Polic-Jasienicy bardzo serdecznie zaprasza na Misterium Męki Pańskiej, na sobotę, 12 kwietnia 2014 r., na g. 19.00,  która będzie w plenerze tj. plac przy kościele i w ruinach klasztoru.

8. Wielkopostne Rekolekcje Trzeźwościowe będą w dniach 11, 12, 13.04 br. w Szczecinie-Golęcinie przy ul. Strzałowskiej. Szczegółowe informacje wywieszone są przed kościołem. 

9. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. W Bazylice Katedralnej w Szczecinie podczas Mszy św. o g. 12.00 delegacje poszczególnych dekanatów przyjmą iskrę kanonizacyjną. Potem będzie można zabrać do swoich domów. O szczegółach jeszcze będziemy informować.

10.  W naszej parafii w Niedzielę Palmową poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. O g. 10.30 z placu przy Figurze bł. Jana Pawła II wyruszy procesja z palmami w scenerii wjazdu Pana Jezusa na osiołku do Jerozolimy. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, do wzięcia udziału w takiej procesji. Przed g. 12.00 z udziałem Wspólnot Drogi Neokatechumenalnej procesja z gałązkami palmowymi wokół kościoła.
 
11. Caritas rozprowadza świece wielkanocne, baranki i kartki świąteczne, można również nabyć świece z okazji kanonizacji Papieża Jana Pawła II. Caritas zbiera również żywność trwałą do paczek świątecznych. Żywność można przynosić do kiosku parafialnego. Jest również możliwość przynosić pieluchy dla małych dzieci. Składać je można w Caritasie, kiosku parafialnym w zakrystii, jak również u ks. Łukasza.

12. Dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych i ze scholi sprzedają różne artykuły związane ze świętami wielkanocnymi i tworzą w ten sposób fundusz na wakacje.

13. Z naszego miasta we wtorek, 15 kwietnia, wyruszy Pielgrzymka biegowa do Watykanu na kanonizację bł. Jana Pawła II. Ks. Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga o g. 9.00 odprawi Mszę św. w naszym kościele i następnie nastąpi rozpoczęcie pielgrzymki przy Figurze Jana Pawła II w naszym mieście.

14. W kiosku przy kawiarence parafialnej znajdują się czasopisma katolickie.

15. Rodzina Radia Maryja zaprasza na spotkanie w Częstochowie w dniach 12/13 lipca 2014. Koszt 180 zł. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym Kontakt z Ks. Andrzejem.

16. Dziękujemy za składane ofiary na kościół,również na Seminarium Duchowne. Dziękujemy za ofiary składane w kościele, jak również bezpośrednio na konto parafialne. Zmieniony numer konta parafialnego znajduje się na przekazach wyłożonych na stolikach. Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.
ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police,  6 kwietnia 2014 r.