Ogłoszenia duszpasterskie - NIEDZIELA PALMOWA 2014 


1.  Dzisiaj podczas Mszy św. o g. 12.00, w Bazylice Katedralnej w Szczecinie, delegacje poszczególnych dekanatów przyjmą iskrę kanonizacyjną. Jest to płomień, który został zapalony i poświęcony przez Papieża Jana Pawła II w prywatnej kaplicy w Watykanie w grudniu 2003 roku i następnie przewieziony do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie. Po ostatniej konferencji Episkopatu Polski, Księża Biskupi zabrali ten płomień do swoich diecezji i kolejno trafia ten płomień do każdej parafii. Delegacja z naszej parafii przywiezie ten płomień dzisiaj na g. 15.00 i umieścimy go w kaplicy Miłosierdzia Bożego. O g. 15.00 zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego. Potem będzie można zabrać do swoich domów. Pragnieniem Księży Biskupów jest to, aby ten płomień był zapalony w każdym domu w dniu kanonizacji Jana Pawła II. 

2.  W naszej parafii, dzisiaj, poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. O g. 10.30 z placu przy Figurze bł. Jana Pawła II wyruszy procesja z palmami w scenerii wjazdu Pana Jezusa na osiłku do Jerozolimy. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, do wzięcia udziału w tej procesji. Przed g. 12.00 z udziałem Wspólnot Drogi Neokatechumenalnej procesja z gałązkami palmowymi wokół kościoła.

3. Z naszego miasta we wtorek, 15 kwietnia, wyruszy Pielgrzymka biegowa do Watykanu na kanonizację bł. Jana Pawła II. Ks. Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga o g. 9.00 odprawi Mszę św. w naszym kościele i następnie ok. g. 11.00 przy Figurze Jana Pawła II w naszym mieście będzie miało miejsce rozpoczęcie pielgrzymki. Intencją tej pielgrzymki jest również prośba o pomoc dla Klementynki Kowalskiej. Biegacze w dresach z napisami pielgrzymka Police-Watykan w ramach pierwszego etapu tej pomocy będą dzisiaj przy kościele przeprowadzać zbiórkę pieniędzy do puszek.

4. W Wielką Środę po Mszy św. na g. 18.00, czyli ok. g. 19.00, zapraszamy na film „Pasja” Mela Gibsona do sali kasetonowej. Niech to będzie przybliżenie faktów z Męki Pana Jezusa, co pozwoli nam na głębsze, duchowe przygotowanie do Triduum Paschalnego i świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

5. W Wielkim Tygodniu biuro parafialne będzie czynne tylko w poniedziałek, wtorek i środę w godzinach od 16.00 do 17.30. W przypadkach koniecznych należy kontaktować się z księżmi w kościele, lub w zakrystii.

6. W Wielki Czwartek w Bazylice Katedralnej w Szczecinie Msza św. Krzyżma zostanie odprawiona o g. 10.00. W parafii w tym dniu jest tylko jedna Msza św. Wieczerzy Pańskiej o g. 18.00. Spowiedź w Wielki Czwartek od g. 17.00 do 18.00 z przerwą na liturgię. Ze względu na charakter tego dnia, który jest dniem ustanowienia kapłaństwa, po zakończonej liturgii, kapłani pragną spożyć wspólną kolację i ok. g. 21.00 będzie możliwość korzystania ze spowiedzi do 22.00.

7. W Wielki Piątek rozpoczęcie Adoracji Najświętszego Sakramentu od g. 9.00. Możliwość spowiedzi od g. 9.00 przez cały dzień. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, zarówno jakościowy jak i ilościowy. Droga Krzyżowa w Wielki Piątek po Koronce do Miłosierdzia Bożego o g. 15.00. Liturgia Wielkiego Piątku zostanie odprawiona o g. 18.00. Podczas adoracji Krzyża składana ofiara przeznaczona będzie na utrzymanie miejsc związanych z życiem Pana Jezusa w Ziemi Świętej. W czasie liturgii nie będzie spowiedzi. Po zakończonej liturgii Wielkiego Piątku, adoracja i możliwość korzystania ze spowiedzi przez całą noc do g. 6.00 rano Wielkiej Soboty. Program z zachętą do pełnienia dyżurów poszczególnych grup i mieszkańców poszczególnych ulic jest wywieszony w gablotkach przed kościołem jak również umieszczony na internetowej stronie naszej parafii.

8. Po przerwie na sprzątanie kościoła Adoracja Najświętszego Sakramentu i dyżury w konfesjonale w Wielką Sobotę zostaną wznowione od g. 9.00. Poświęcenie pokarmów od g. 10.00 co pół godziny do g. 15.00. Podczas poświęcenia pokarmów zebrana taca będzie przeznaczona na zaprojektowanie i następnie wykonanie ołtarza Serca Bożego, przy którym stanie stała chrzcielnica. Liturgia Wielkiej Soboty zostanie odprawiona o g. 20.00. Poświęcenie pokarmów pod krzyżem w Trzeszczynie o g. 11.00 oraz w Siedlicach o g. 11.30.

9. Rezurekcja w poranek wielkanocny o g. 6.00 . W Wielkanoc nie będzie Mszy św. o g. 7.00, a w pozostałych godzinach tego dnia i w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego.

10. Caritas rozprowadza świece wielkanocne, baranki i kartki świąteczne, można również nabyć świece z okazji kanonizacji Papieża Jana Pawła II. Caritas zbiera również żywność trwałą do paczek świątecznych. Żywność można przynosić do kiosku parafialnego. 

11. Dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych i ze scholi sprzedają różne artykuły związane ze świętami wielkanocnymi i tworzą w ten sposób fundusz na wakacje.

12. W kiosku przy kawiarence parafialnej znajdują się czasopisma katolickie.

13. Dziękujemy za składane ofiary na kościół i na Seminarium Duchowne.  Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police,  13 kwietnia 2014 r.