Ogłoszenia duszpasterskie - V NIEDZIELA WIELKANOCNA 


1. W  niedzielę, 27 kwietnia 2014 r., świat przyjął szczególny dar przez fakt kanonizacji dwóch Papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II. Chcemy wdzięczność i radość wyrazić w szczególnym dziękczynieniu Panu Bogu za nowych Świętych. Archidiecezjalne dziękczynienie jest dzisiaj, w niedzielę, 18 maja br., o g. 14.00 na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Po Uroczystej Mszy św. ulicami Szczecina przejdzie do Bazyliki Katedralnej „Marsz Życia”. Zachęcamy do udziału. W naszej parafii po czasie przygotowania będziemy chcieli wyrazić wdzięczność za kanonizację Uroczystą Mszą św. i radością wyrażoną podczas Festynu parafialnego w dniu 15 czerwca br. 

2. Nabożeństwo majowe codziennie po zakończeniu Mszy św. o g. 18.00.

3. Nauki przedślubne w naszej parafii będą w dniach 2 – 6 czerwca 2014 w kaplicy Miłosierdzia Bożego o g. 19.00. 

4. Zapraszamy wszystkich do udziału w I Szczecińskim Forum Charyzmatycznym, które odbędzie się w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie w dniach 6 – 7 czerwca 2014. W programie będzie m.in.: nabożeństwo uzdrowienia i uwolnienia, świadectwa, śpiew prowadzony przez Wspólnotę Miłości Ukrzyżowanej. Konferencje wygłoszą znani egzorcyści polscy. Zapisy są przyjmowane do 22 maja br. Informacje o zapisach i kosztach udziału są dostępne na stronie internetowej Odnowy w Duchu Świętym.

5. W naszej parafii Msza św. z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie odbędzie się 23.05.br. (piątek) w kościele o g. 19.30. , natomiast dzień wcześniej, w czwartek 22.05. Msza św. „uzdrowieniowa”, będzie w kościele Matki Boskiej Jasnogórskiej w Szczecinie na Pomorzanach, modlitwie przewodniczył będzie o. Antonello – jeden z założycieli tego Ruchu.

6. Msza św. „ bez prądu”, w obronie życia nienarodzonych będzie w poniedziałek 26 maja o 20.00 w kościele.

7. W kiosku przy kawiarence parafialnej znajdują się czasopisma katolickie.

8. Dziękujemy za składane ofiary na kościół.  Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police,  18 maja 2014  r.