Ogłoszenia duszpasterskie - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO  


1. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po zakończeniu Mszy św. o g. 18.00.

2. Nauki przedślubne w naszej parafii będą w dniach 2 – 6 czerwca 2014 w kaplicy Miłosierdzia Bożego o g. 19.00.

3. Podczas nabożeństwa czerwcowego Nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

4. Jak każdego roku w pierwszą niedzielę czerwca cały Kościół w Polsce obchodzi Święto Dziękczynienia Bogu za Opatrzność nad Polską. Po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na wznoszoną Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

5. W I czwartek miesiąca Msza św. o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

6. W piątek z racji I piątku miesiąca spowiedź od g. 16.30 do g. 19.00. Msza św. dla dzieci o g. 17.00.

7. W sobotę z racji przeżywanej Wielkiej Nowenny przed setną rocznicą Objawień Matki Bożej w Fatimie, Msza św. przebłagalna za grzechy świata i o nawrócenie grzeszników o g. 9.00. Od g. 10.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Miłosierdzia Bożego do g. 15.00, zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego.

8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W sobotę, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, czuwanie modlitewne w kościele od g. 20.00, zakończone Mszą św. o północy.

9. Według podjętej decyzji przez biskupów polskich, w przyszłą niedzielę, 8 czerwca, w całej Polsce, będzie zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez powódź na Bałkanach.

10. Kolejny numer czasopisma parafialnego „Świadomi Chrystusa” jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła. Jak zwykle jest bezpłatny, a osoby, które chcą pomóc w kosztach wydania mogą swój dar złożyć do skarbony przy drzwiach kościoła.

11. Również na stolikach wyłożone są bezpłatne egzemplarze miesięcznika społeczno-chrześcijańskiego „Głos Szczecińsko-Kamieński”.

12. W kiosku przy kawiarence parafialnej znajdują się czasopisma katolickie.

13. Dziękujemy za składane ofiary na kościół.  Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police,  1 czerwca 2014  r.