Ogłoszenia duszpasterskie - UROCZYSTOŚĆ  ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 


1. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po zakończeniu Mszy św. o g. 18.00.

2. Jutro Uroczystość NMP Matki Kościoła, Głównej Patronki naszej Archidiecezji. Zachęcamy do udziału we Mszy św.

3. W piątek, jak każdego 13 dnia miesiąca, rozpocznie się o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego dobowa modlitwa w intencji Ojczyzny, czyli Jerycho Różańcowe. Wieczorem o g. 21.00 z racji dnia Objawień Matki Bożej w Fatimie, Apel maryjny w kościele i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.

4. W sobotę, o g. 12.00, w sali kasetonowej budynku parafialnego będzie koncert Andrzeja Kołakowskiego, Barda Wolnej Polski. Serdecznie zapraszamy do udziału w koncercie. Wstęp wolny.

5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszej parafii dzień wdzięczności Panu Bogu za Kanonizację Papieża Jana Pawła II. O g. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. Dziękczynna i na zakończenie Mszy św. poświęcenie w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej nowego wystroju jednej ze ścian z obrazem św. Jana Pawła II. Nowy wystrój w bardzo dużej mierze jest darem Zakładu Wodociągów i Kanalizacji z Polic. Dziękczynienie Panu Bogu za dar Kanonizacji będziemy chcieli wyrazić w radości przeżywania Rodzinnego Festynu Parafialnego. Rozpoczęcie o g. 14.00 i zakończenie o g. 21.00. Plan Festynu podobny jak w ubiegłe lata. Program jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła, jak również będzie podawany przez ministrantów. W tej wdzięczności, chcemy również dać możliwość okazania troski  w ratowaniu życia ludzkiego. Na placu kościoła od strony ul. Roweckiego będzie postawiony Krwiobus, w którym będzie możliwość oddania krwi. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło.
 
6. Na zakończenie roku formacyjnego dla Żywego Różańca przygotowana jest druga część pielgrzymki  Śladami św. Ottona” z wyjazdem do Kołobrzegu i Kamienia Pomorskiego na dzień 21 czerwca br. Zapisy u ks. Jarosława osób z Żywego Różańca i innych, którzy chcieliby wziąć udział w tej pielgrzymce. Koszt 40 złotych.

7. Od wielu już lat w okresie wakacyjnym wyrusza ze Szczecina Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy do udziału wszystkich, szczególnie młodzież. Wszystkie informacje na ten temat u ks. Łukasza.

8. W dniach 22-28 września 2014 organizowana jest Pielgrzymka w ramach Diecezjalnej Pielgrzymki na Jasną Górę. Jeden autokar będzie na udział tylko do Częstochowy w dniach 27/28 września i drugi autokar z poszerzonym, tygodniowym programem do Barda Śląskiego, Wambierzyc, Kotliny Kłodzkiej, Pragi czeskiej, Zakopanego, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Łagiewnik. Koszt tygodniowej pielgrzymki 720 złotych. W kosztach przejazd komfortowym autokarem, noclegi, częściowe wyżywienie i ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Informacje u ks. Andrzeja.

9. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku trasa procesji Eucharystycznej przewidziana jest ul. Kard. Wyszyńskiego, Piłsudskiego w kierunku ul. Chodkiewicza, następnie ul. Wróblewskiego, Siedlecką do Figury Jana Pawła II, gdzie będzie 4 ołtarz, dla uwielbienia Pana Boga za dar Kanonizacji św. Jana Pawła II. 

10. Według podjętej decyzji przez biskupów polskich, dzisiaj w niedzielę, 8 czerwca, w całej Polsce, będzie zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez powódź na Bałkanach.

11. W kiosku przy kawiarence parafialnej znajdują się czasopisma katolickie.

12. Dziękujemy za składane ofiary na kościół.  Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police,  8 czerwca 2014  r.