Ogłoszenia duszpasterskie - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 


1. Dzisiaj w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej w naszej parafii dzień wdzięczności Panu Bogu za Kanonizację Papieża Jana Pawła II. O g. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. Dziękczynna i na zakończenie Mszy św. nastąpi poświęcenie w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej nowego wystroju jednej ze ścian z obrazem św. Jana Pawła II. Nowy wystrój w bardzo dużej mierze jest darem Dyrekcji i Pracowników Zakładu Wodociągów i Kanalizacji z Polic. Do pozostałych kosztów można włączyć się przez składane ofiary na ten cel, stając się współtwórcą tego dzieła. Dziękczynienie Panu Bogu za dar Kanonizacji będziemy chcieli wyrazić w radości przeżywania Rodzinnego Festynu Parafialnego. Rozpoczęcie o g. 14.00 i zakończenie o g. 21.00. W tej wdzięczności, chcemy również dać możliwość okazania troski  w ratowaniu życia ludzkiego. Na placu kościoła od strony ul. Roweckiego będzie postawiony Krwiobus, w którym będzie możliwość oddania krwi. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło.

2. W przyszłą niedzielę, 22 czerwca, ostatni raz przed wakacjami będzie odprawiona Msza św. o g. 15.15. Wznowiona będzie dopiero po wakacjach, z pierwszą niedzielą września. W niedzielę, 22.06.br., Jest zbiórka do puszek na Caritas z przeznaczeniem na kolonie dla dzieci z ubogich rodzin.

3. Na czas wakacji nie będzie również Mszy św. w czwartki o g. 15.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego oraz w tygodniu w kościele o g. 9.00.

4. Za dwa tygodnie, w sobotę, 28 czerwca br., o g. 18.00 w naszym kościele będą święcenia kapłańskie naszego parafianina dk. Łukasza Pawłowskiego, ze Zgromadzenia Księży Salezjanów. Następnego dnia, w niedzielę, 29 czerwca, o g. 12.00, ks. Łukasz Pawłowski odprawi prymicyjną Mszę św. Ze względu na możliwość przedłużenia się czasu Mszy św. prymicyjnej, Msza św. o g. 13.30 wraz ze chrztami zostanie odprawiona w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
 
5. Wyjazd z drugą częścią pielgrzymki „Śladami św. Ottona” do Kołobrzegu i Kamienia Pomorskiego w sobotę, 21 czerwca br. Zbiórka o g. 7.15 przed kościołem. Zostało jeszcze 5 miejsc. Chętnych do wyjazdu zapraszamy i zapisanych prosimy o uzupełnienie formalności.

6. W dniach od 7-14 lipca jest diecezjalna rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę. Kontakt i bliższe informacje u ks. Marka

7. Od wielu już lat w okresie wakacyjnym wyrusza ze Szczecina Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy do udziału wszystkich, szczególnie młodzież. Wszystkie informacje na ten temat u ks. Łukasza.

8. W dniach 22-27 września 2014 organizowana jest Pielgrzymka w ramach Diecezjalnej Pielgrzymki na Jasną Górę. Jeden autokar będzie tylko do Częstochowy w dniach 26/27 września, i drugi autokar z poszerzonym, tygodniowym programem do Barda Śląskiego, Wambierzyc, Kotliny Kłodzkiej, Pragi czeskiej, Zakopanego, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Łagiewnik. Koszt tygodniowej pielgrzymki 720 złotych. W kosztach przejazd komfortowym autokarem, noclegi, częściowe wyżywienie i ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Informacje u ks. Andrzeja.

9. W czwartek, 19 czerwca, Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w Uroczystość Bożego Ciała będą odprawiane o g. 7.00, 8.00, następnie o g. 10.00 oraz wieczorem o g. 18.00 i 19.30.  Po zakończeniu Mszy św. o g. 10.00 wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami naszej parafii. W tym roku trasa procesji Eucharystycznej przewidziana jest ul. Kard. Wyszyńskiego, Piłsudskiego w kierunku ul. Chodkiewicza, następnie ul. Wróblewskiego, Siedlecką do Figury Jana Pawła II, gdzie będzie 4 ołtarz, dla uwielbienia Pana Boga za dar Kanonizacji św. Jana Pawła II. Za zbudowanie pierwszego ołtarza u zbiegu ulic kard. Wyszyńskiego i Piłsudskiego odpowiedzialny jest Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, drugi ołtarz zbudują Wspólnoty Neokatechumenalne na zbiegu ulic Chodkiewicza i Wróblewskiego, trzeci ołtarz obejmą troską Członkowie Żywego Różańca na ul. Wróblewskiego i czwarty ołtarz przygotowany przez Domowy Kościół i młodzież przy Figurze św. Jana Pawła II na Skwerze Jana Pawła II. 

10. W piątek, 20 czerwca, Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie o g. 19.30 w kościele.

11. W kiosku przy kawiarence parafialnej znajdują się czasopisma katolickie.

12. Dziękujemy za składane ofiary na kościół. Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police,  15 czerwca 2014 r.