Ogłoszenia duszpasterskie - XII NIEDZIELA ZWYKŁA 


1. Dzisiaj w niedzielę, 22 czerwca, ostatni raz przed wakacjami będzie Msza św. o g. 15.15. Wznowiona będzie dopiero po wakacjach, z pierwszą niedzielą września. W niedzielę 22.06.br. Jest również zbiórka do puszek na Caritas z przeznaczeniem na kolonie dla dzieci z ubogich rodzin.

2. Do najbliższego czwartku włącznie na zakończenie nabożeństwa czerwcowego procesja Eucharystyczna wokół kościoła. W czwartek po procesji dla dzieci, które brały czynny udział w procesji Bożego Ciała i codziennie w procesji Eucharystycznej wokół kościoła, czeka słodka niespodzianka.

3. Na czas wakacji nie będzie również Mszy św. w czwartki o g. 15.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego oraz w tygodniu w kościele o g. 9.00.

4. W najbliższym tygodniu we wtorek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to również dzień Imienin Księdza Biskupa seniora Jana Gałeckiego. Pamiętajmy w modlitwie o Solenizancie.

5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu jest również zakończenie roku szkolnego. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci młodzieży w piątek, 27 czerwca, o g. 8.00 rano. Z racji Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa nie ma w najbliższy piątek obowiązującego postu. W dekanacie w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa jest odpust w parafii Tanowo. Uroczysta suma o g. 19.00.

6. W sobotę, 28 czerwca, br. o g. 18.00 w naszym kościele będą święcenia kapłańskie naszego parafianina dk. Łukasza Pawłowskiego, ze Zgromadzenia Księży Salezjanów. Następnego dnia, w niedzielę, 29 czerwca, o g. 12.00 ks. Łukasz Pawłowski odprawi prymicyjną Mszę św. Ze względu na możliwość przedłużenia się czasu Mszy św. prymicyjnej, Msza św. o g. 13.30 wraz ze chrztami zostanie odprawiona w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

7. W przyszłą niedzielę jest Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zawsze w tę uroczystość zbierana taca podczas Mszy św. przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. „świętopietrze”. Jest to również dzień odpustu w Policach-Jasienicy. Suma odpustowa o g. 14.00.

8. W dniach od 7-14 lipca jest diecezjalna rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę. Kontakt i bliższe informacje u ks. Marka

9. Od wielu już lat w okresie wakacyjnym wyrusza ze Szczecina  Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy do udziału wszystkich, szczególnie młodzież. Wszystkie informacje na ten temat u ks. Łukasza.

10. W dniach 22-27 września 2014 organizowana jest Pielgrzymka w ramach Diecezjalnej Pielgrzymki na Jasną Górę. Jeden autokar będzie na udział tylko do Częstochowy w dniach 26/27 września i drugi autokar z poszerzonym, tygodniowym programem do Barda Śląskiego, Wambierzyc, Kotliny Kłodzkiej, Pragi czeskiej, Zakopanego, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Łagiewnik. Koszt tygodniowej pielgrzymki 720 złotych. W kosztach przejazd komfortowym autokarem, noclegi, częściowe wyżywienie i ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Informacje u ks. Andrzeja. 

11. W kiosku przy kawiarence parafialnej znajdują się czasopisma katolickie.

12. Dziękujemy za składane ofiary na kościół.  Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police,  22 czerwca 2014 r.