Ogłoszenia duszpasterskie - XVIII TYDZIEŃ ZWYKŁY


1. W najbliższym tygodniu, w środę, 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego. Pamiętajmy o uczestnictwie we Mszy św.

2. W przyszłą niedzielę powierzać będziemy Panu Bogu szczególnie dwie sprawy, tzn. jak zawsze w drugą niedzielę sierpnia modlimy się we wszystkich sprawach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego, łącznie ze wsparciem materialnym. Taca w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na potrzeby tych uczelni. Kolejna sprawa związana z miesiącem sierpniem, to czas zwrócenia uwagi na trzeźwość narodu polskiego. W przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy św przedstawiciele środowisk, które pragną żyć w trzeźwości, w oprawie muzycznej i śpiewie będą ubogacać liturgię wraz z krótkim świadectwem. Po zakończonej Mszy św. można będzie nabyć płyty CD z pieśniami religijnymi.

3. Dziękczynienie za zbiory, czyli Dożynki Archidiecezjalne w Pyrzycach w tym roku przygotowane są na niedzielę 24 sierpnia. Każdego roku delegacja z naszej parafii brała udział w tych uroczystościach. Osoby, które chciałyby w tym roku również wziąć udział, prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub biurze parafialnym gotowości wyjazdu w ciągu najbliższego tygodnia. 

4. Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę w dniach 26/27 września br. przygotowana jest w dwóch autobusach. Ze względu na zamykająca się listę uczestników, prosimy w najbliższym tygodniu w zakrystii lub w biurze parafialnym potwierdzić gotowość wyjazdu na tę jednodobową pielgrzymkę tylko do Częstochowy. 

5. Podczas wakacji biuro parafialne jest czynne trzy razy w tygodniu tj. w poniedziałki, środy i piątki w g. od 16.00 do 17.30. Pilne sprawy można zgłosić w zakrystii po każdej Mszy św.

6. Jest opracowany album ze zdjęciami i opisem w trzech językach, wszystkich kościołów miasta Szczecina i powiatu polickiego. Piękne wydanie w cenie 80 złotych za egzemplarz, można otrzymać w kiosku parafialnym.

7. W kiosku przy kawiarence parafialnej znajdują się czasopisma katolickie.

8. Dziękujemy za składane ofiary na kościół.  Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police,  3 sierpnia 2014  r.