Ogłoszenia duszpasterskie - XIX TYDZIEŃ ZWYKŁY1. Jak zawsze w drugą niedzielę sierpnia modlimy się we wszystkich sprawach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego, łącznie ze wsparciem materialnym. Taca zbierana podczas wszystkich Mszy św. jest przeznaczona na potrzeby tych uczelni. Kolejna sprawa związana z miesiącem sierpniem, to czas zwrócenia uwagi na trzeźwość narodu polskiego. Dzisiaj podczas każdej Mszy św przedstawiciele środowisk, które pragną żyć w trzeźwości, w oprawie muzycznej i śpiewie będą ubogacać liturgię wraz z krótkim świadectwem. Po zakończonej Mszy św. można będzie nabyć płyty CD z pieśniami religijnymi.

2. W środę, 13 sierpnia od g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja przez całą dobę w ramach modlitw „Jerycho Różańcowe”. Również w środę o g. 21.00 Apel maryjny w kościele i procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.

3. W piątek, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego i na zakończenie każdej Mszy św. poświecenie kwiatów i ziół. Na terenie dekanatu polickiego, w parafii Nowe Warpno odpust parafialny.

4. W przyszłą niedzielę, 17 sierpnia , przypada dzień Imienin Ks. Jacka. Solenizant odprawi Mszę św. we własnej intencji w przyszłą niedzielę o g. 12.00. Pamiętajmy w modlitwie i życzeniach o Solenizancie.

5. XXII Piesza Pielgrzymka do Myśliborza odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia br. Rozpoczęcie pielgrzymki Mszą św. o g. 7.00 rano w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Osiedlu Słonecznym w Szczecinie. Szczegółowe informacje na plakatach.

6. Dziękczynienie za zbiory, czyli Dożynki Archidiecezjalne w Pyrzycach w tym roku przygotowane są na niedzielę 24 sierpnia. Zapisy na wyjazd do Pyrzyc w zakrystii lub biurze parafialnym. Koszt wyjazdu 20 złotych od osoby.

7. Do niedzieli 24 sierpnia prosimy potwierdzić przez wniesienie opłaty 180 złotych, wyjazd na Diecezjalną Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 26/27 września br.
 
8. Podczas wakacji biuro parafialne jest czynne trzy razy w tygodniu tj. w poniedziałki, środy i piątki w g. od 16.00 do 17.30. Pilne sprawy można zgłosić w zakrystii po każdej Mszy św.

9. Jest opracowany album ze zdjęciami i opisem w trzech językach, wszystkich kościołów miasta Szczecina i powiatu polickiego. Piękne wydanie w cenie 80 złotych za egzemplarz, można otrzymać w kiosku parafialnym.

10. W kiosku przy kawiarence parafialnej znajdują się czasopisma katolickie.

11. Dziękujemy za składane ofiary na kościół.  Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.
ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police,  10 sierpnia 2014 r.