Ogłoszenia duszpasterskie - XXV TYDZIEŃ ZWYKŁY


1. Uczniowie klas gimnazjalnych, którzy chodzą do szkoły poza terenem naszej parafii, mogą otrzymać w zakrystii indeks potrzebny w przygotowaniu do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

2. Dzisiaj, w niedzielę, 21 września po każdej Mszy św. jest dokonywana zbiórka pieniędzy do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

3. Zawsze po rozpoczęciu nowego roku szkolnego zwracamy się z prośbą do Rodziców i propozycją dla chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, aby po każdej Mszy św. w niedzielę, czy w tygodniu zgłosili swoją gotowość służenia Panu Bogu przy ołtarzu. Serdecznie zapraszamy.
 
4. Dnia 23 września, tj. w najbliższy wtorek, odbędzie się o g. 19.30 na plebanii, spotkanie dla osób chcących pomóc w przygotowaniu w poszczególnych grupach kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

5. W tym tygodniu Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska ma swój czas czuwania modlitewnego na Jasnej Górze. Rozpoczęcie czuwania Apelem Jasnogórskim w dniu 26 września o g. 21.00. Z naszej parafii w dwóch grupach udają się przedstawiciele parafii do Częstochowy. Jutro, w poniedziałek, 22 września o g. 6.00 rano Mszą św., rozpocznie się Pielgrzymka z poszerzonym programem nawiedzenia miejsc kultu w Polsce i Pradze Czeskiej. Druga grupa rozpocznie swoje pielgrzymowanie na Jasną Górę w piątek, 26 września również Mszą św. o g. 6.00 rano. Zwolniło się jedno miejsce dla pielgrzymki na 26/27 września i jest jeszcze jedno miejsce na pielgrzymkę 6-dniową. Jeżeli jest ktoś gotowy zająć te miejsca, to proszę zgłosić się do zakrystii.
 
6. W przyszłą niedzielę, 28 września podczas Mszy św. o g. 10.45 będzie poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia w tym roku szkolnym I Komunii św.

7. Członkowie Żywego Różańca serdecznie zapraszają wszystkich chętnych na pielgrzymkę do Rokitna i Siekierek w dniach 4 i 5 października br. Koszt 100 złotych – obejmuje nocleg w Rokitnie i przejazd autokarem. Zapisy w zakrystii.

8. Został opracowany album ze zdjęciami i opisem w trzech językach, wszystkich kościołów miasta Szczecina i powiatu polickiego. Piękne wydanie w cenie 80 złotych za egzemplarz, można otrzymać w kiosku parafialnym.
 
9. Podczas wakacji grupa dzieci korzystała w zorganizowanych przez siostry Urszulanki wyjazdów wakacyjnych. Duża część funduszy, które umożliwiły te wyjazdy były z daru serca parafian, z kiermaszu prowadzonego przez dzieci w okresie świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Bardzo serdecznie dziękują za ten dar serca i w najbliższym czasie zrobią wystawę zdjęć z pobytu na wakacjach, aby w ten sposób również dać wyraz podzielenia się radością i pokazać wdzięczność.

10. W kiosku przy kawiarence parafialnej znajdują się czasopisma katolickie.

11. Dziękujemy za składane ofiary na kościół.  Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police,  21 września 2014  r.