Ogłoszenia duszpasterskie - XXVI TYDZIEŃ ZWYKŁY1. W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc październik. Miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Rozpoczynamy w środę nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele dla dzieci o g. 17.00 i dla wszystkich codziennie nabożeństwo różańcowe po zakończeniu Mszy św. wieczornej.

2. W poniedziałek, 29 września, bezpośrednio po Mszy św. wieczornej tj. ok. g. 18.30, spotkanie z młodzieżą klas trzecich gimnazjum w związku z zapisami do bierzmowania. We wtorek, również o g. 18.30, spotkanie w parafii mają uczniowie klas I i II gimnazjum.

3. W najbliższą środę Zmiana Tajemnic Żywego Różańca. W czwartek z racji I czwartku miesiąca modlitwy o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. W piątek z racji I piątku miesiąca spowiedź dla dzieci od g. 16.30 i następnie Msza św. połączona z nabożeństwem różańcowym o g. 17.00. Spowiedź z racji I piątki miesiąca będzie trwać do g. 19.00 i o g. 18.00 Msza św. i po zakończeniu Mszy św. nabożeństwo różańcowe i akt zawierzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

4. Odwiedziny Chorych w pierwszych dniach miesiąca według czasu ustalonego z księdzem odwiedzającym.
 
5. W dniach od 5-19 października br. będzie w Rzymie III Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne Biskupów. Przedmiotem obrad Zgromadzenia będą „Wyzwania duszpasterskie wobec rodziny w kontekście ewangelizacji”. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji tych obrad. Podczas wszystkich nabożeństw będziemy zanosić modlitwy w tej intencji, jak również zachęcamy do prywatnej modlitwy. 

6. Zawsze po rozpoczęciu nowego roku szkolnego zwracamy się z prośbą do Rodziców i z zaproszeniem dla chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, aby po każdej Mszy św. w niedzielę, czy w tygodniu zgłosili swoją gotowość służenia Panu Bogu przy ołtarzu. Serdecznie zapraszamy.
 
7. Został opracowany album ze zdjęciami i opisem w trzech językach, wszystkich kościołów miasta Szczecina i powiatu polickiego. Piękne wydanie w cenie 80 złotych za egzemplarz, można otrzymać w kiosku parafialnym.

8. Dzisiaj na ulicach miast na całym świecie jest odmawiana o g. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do udziału w modlitwie o pokój na świecie w naszym mieście przed kapliczką MB Fatimskiej przy rondzie Pionierów. 

9. Od liturgicznego święta Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, wprowadzamy do odmawiania na zakończenie każdej Mszy św., przed błogosławieństwem, modlitwy do świętego Michała Archanioła, polecając w opiekę siebie, Kościół i świat.

10. W kiosku przy kawiarence parafialnej znajdują się czasopisma katolickie.

11. Dziękujemy za składane ofiary na kościół.  Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police,  28 września 2014  r.