Ogłoszenia duszpasterskie - XXVIII TYDZIEŃ ZWYKŁY


1. W październiku nabożeństwa różańcowe dla dzieci od poniedziałku do piątku o g. 17.00 i dla wszystkich codziennie nabożeństwo różańcowe po zakończeniu Mszy św. wieczornej.
 
2. W dniach od 5-19 października br. trwa w Rzymie III Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne Biskupów. Przedmiotem obrad Zgromadzenia są „Wyzwania duszpasterskie wobec rodziny w kontekście ewangelizacji”. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji tych obrad. 

3. Dzisiaj, 12 października, w niedzielę poprzedzającą datę wyboru na Papieża Kard. Karola Wojtyłę, Kościół w Polsce przeżywa Dzień Papieski.  Żywy pomnik dla św. Jana Pawła II, którym jest Fundacja Nowego Tysiąclecia. Troszczy się ta Fundacja o stypendia dla kształcącej się młodzieży, którym należy pomóc, ponieważ wywodzą się z rodzin, które nie są w stanie zapewnić zdolnej młodzieży odpowiedniego wykształcenia. Dlatego w Dzień Papieski dokonywana jest zbiórka pieniędzy do puszek, aby między innymi w ten sposób gromadzić fundusz na realizację zadań Fundacji  „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dzisiaj rozpoczyna się również Tydzień Misyjny.

4. W poniedziałek, 13 października, „Jerycho Różańcowe” od g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego. 

5. Z racji 13 dnia października w kościele o g. 21.00 Apel maryjny i ostatnia w tym roku procesja wokół kościoła z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.

6. Spotkanie animatorów prowadzących grupy kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się we wtorek, 14.10.br. o g. 19.00 na plebanii. 
 
7. W dniu 16 października, tj. w czwartek, przypada 36 rocznica wyboru Papieża Jana Pawła II. Tego wieczoru chcemy podkreślić pamięć o tym wielkim wydarzeniu i spotkanie modlitewne na Skwerze Jana Pawła II przy Figurze Świętego o g. 19.30. Natomiast w przeżywanym roku kanonizacji naszego Wielkiego Rodaka i Świętego chcemy uczcić wyjątkowym wydarzeniem i Uroczystością. Przed kilkoma dniami, 9 października, chwilę przed godziną 12.00, zostały przekazane w Krakowie na ręce delegacji z parafii, przez Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza relikwie św. Jana Pawła II. Uroczyste wprowadzenie relikwii odbędzie się w niedzielę, 26 października, o g. 15.00. Rozpoczęcie Uroczystości pod przewodnictwem J. E. Księdza Arcybiskupa Metropolity przy Figurze św. Jana Pawła II Koronką do Miłosierdzia Bożego, po czym w procesji poszczególne stany będą wnosiły do naszej świątyni parafialnej relikwie św. Jana Pawła II, aby po uroczystej Mszy św. umieścić je w przygotowanej kaplicy i ołtarzu.

8. Nie będzie w niedzielę, 26 października, Mszy św. o g. 15.15. Intencja Mszy św. przyjęta na g. 15.15 w dniu 26.10. br. będzie odprawiona w Mszy św. koncelebrowanej po przeniesieniu relikwii do kościoła, około godziny 15.30 lub istnieje możliwość zmiany terminu tej intencji na inny dzień.

9. W piątek, 17 października, Msza św. Z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie o g. 19.30 w kościele.

10. Od liturgicznego święta Michała Archanioła, została wprowadzona na pewien czas, do odmawiania na zakończenie każdej Mszy św., przed błogosławieństwem, modlitwa do świętego Michała Archanioła, polecając w opiekę siebie, Kościół i świat.

11. Na stolikach przy wyjściu z kościoła są już wyłożone kartki na wypominki. Można już składać wypominki na tacy podczas Mszy św.

12. W kiosku przy kawiarence parafialnej znajdują się czasopisma katolickie.

13. Dziękujemy za składane ofiary na kościół.  Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police,  12 października 2014  r.