Ogłoszenia duszpasterskie - XXIX TYDZIEŃ ZWYKŁY


1. W październiku nabożeństwa różańcowe dla dzieci od poniedziałku do piątku o g. 17.00  i dla wszystkich codziennie nabożeństwo różańcowe po zakończeniu Mszy św. wieczornej.
 
2. Uroczyste wprowadzenie  relikwii św. Jana Pawła II odbędzie się w niedzielę, 26 października, o g. 15.00. Rozpoczęcie Uroczystości pod przewodnictwem J. E. Księdza Arcybiskupa Metropolity przy Figurze św. Jana Pawła II, Koronką do Miłosierdzia Bożego i w procesji, poszczególne stany, będą wnosiły do naszej świątyni parafialnej, relikwie św. Jana Pawła II, aby po uroczystej Mszy św. umieścić  relikwie w przygotowanej kaplicy i ołtarzu. Uczyńmy to wydarzenie manifestacją  naszej  wiary i tym samym okazać wielkie przywiązanie mieszkańców Polic do osoby św. Jana Pawła II.

3. Nie będzie w niedzielę 26 października,  Mszy św. o g. 15.15. Intencja Mszy św. przyjęta na g. 15.15 w dniu 26.10. br. będzie odprawiona w Mszy św. koncelebrowanej po przeniesieniu relikwii do kościoła, około godziny 15. 30 lub może Rodzina zamawiająca tę intencję zmienić na inny termin.

4. Po rozpoczęciu nowego roku akademickiego spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego w piątek, 24 października, przy kaplicy Miłosierdzia Bożego.

5. W sobotę, 25.10.br., kolejna Msza św. „z życiem bez prądu” w obronie dzieci nienarodzonych o g. 20.00 w kościele. Po Mszy św. zapraszamy na film związany z obroną nienarodzonych dzieci.

6. Kandydaci do sakramentu bierzmowania proszeni są o przychodzenie na spotkania w parafii w dniach i godzinach tygodnia według ustalonych grup i programu.

7. Spotkanie dla Rodziców ministrantów odbędzie się w sobotę, 25.10.2014 w kawiarence parafialnej o g. 19.00.

8. Na stolikach przy wyjściu z kościoła są  wyłożone kartki na wypominki. Po wypisaniu Imion czy Nazwisk naszych bliskich zmarłych można składać wypominki na tacy podczas Mszy św. Bóg za składane ofiary w modlitwie za zmarłych.
 
9. W dniu 1 listopada, w Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. w naszym kościele odprawiane będą o g. 7.00, 8.00, 9.30 oraz wieczorem o g. 18.00 i 19.30. Na cmentarzu Msza św. w Uroczystość Wszystkich Świętych będzie odprawiona za wszystkich zmarłych, szczególnie za spoczywających na naszym polickim cmentarzu o g. 12.00 i po zakończeniu Mszy św. procesja żałobna po cmentarzu.

10. Dzień Zaduszny przypada w niedzielę i Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego.
 
11. Na sobotę, 15 listopada, planowana jest pielgrzymka jednodniowa do Torunia. Koszt 100 zł. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Informacje u ks. Andrzeja również telefonicznie – 602 88 90 50.

12. W kiosku przy kawiarence parafialnej znajdują się czasopisma katolickie.

13. Dziękujemy za składane ofiary na kościół.  Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police,  19 października 2014 r.