Ogłoszenia duszpasterskie - XXX TYDZIEŃ ZWYKŁY

 
1. Uroczyste wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II odbędzie się dzisiaj, w niedzielę, 26 października, o g. 15.00. Rozpoczęcie Uroczystości pod przewodnictwem J. E. Księdza Arcybiskupa Metropolity przy Figurze św. Jana Pawła II, Koronką do Miłosierdzia Bożego i w procesji, poszczególne stany, będą wnosiły do naszej świątyni parafialnej, relikwie św. Jana Pawła II, aby po uroczystej Mszy św. umieścić  relikwie w przygotowanej kaplicy i ołtarzu. Uczyńmy to wydarzenie manifestacją naszej  wiary a tym samym, aby okazać wielkie przywiązanie mieszkańców Polic do osoby św. Jana Pawła II.

2. W środę, 29 października, przypada 14 Rocznica poświęcenia naszego kościoła. Msze św. z liturgii o poświęceniu kościoła w godzinach przedpołudniowych, a uroczysta Msza św. dziękczynna za dar naszej świątyni podczas Mszy św. o g. 18.00.

3. Na stolikach przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki na wypominki. Po wypisaniu Imion czy Nazwisk naszych bliskich zmarłych można składać wypominki na tacy podczas Mszy św. Bóg zapłać za składane ofiary w modlitwie za zmarłych.

4. W dniu 31 października zapraszamy na „Noc Wszystkich Świętych”; od g. 16.45 zapraszamy dzieci przed kościół, a następnie do sali kasetonowej, również do sali kasetonowej na g. 20.00 zapraszamy młodzież na zabawę przy muzyce wraz z różnymi niespodziankami. Wszystkich zapraszamy od 22.00 do kościoła na Adorację Najświętszego Sakramentu i Mszę św. o g. 23.00 już z Uroczystości Wszystkich Świętych.
 
5. W dniu 1 listopada, w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w naszym kościele odprawiane będą o g. 7.00, 8.00, 9.30 oraz wieczorem o g. 18.00 i 19.30. Na cmentarzu Msza św. w Uroczystość Wszystkich Świętych będzie odprawiona za wszystkich zmarłych, szczególnie za spoczywających na naszym polickim cmentarzu o g. 12.00 i po zakończeniu Mszy św. procesja żałobna po cmentarzu. Od g. 10.00 w Uroczystość Wszystkich Świętych przy ołtarzu pośrodku cmentarza będą modlitwy za zmarłych, wspominając z poleceniem Miłosierdziu Bożemu wszystkich, których w minionym roku odbył się pogrzeb. Można również dołączyć bliskich wiernych zmarłych z rodzin, których pogrzeb był poza Policami. Przy bramie cmentarza będą przyjmować wypominki klerycy Arcybiskupiego Seminarium Duchownego ze Szczecina.

6. Dzień Zaduszny, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przypada w niedzielę i Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego.

7. Wypominki wraz z modlitwą w naszym kościele przez cały listopad przed Mszą św. wieczorną tj. od g. 17.30., według daty na kartce, na której są podani Kościołowi do wspomnienia i modlitwy nasi bliscy zmarli.

8. W dniach od 1 do 8 listopada można zyskać odpust ofiarowany za zmarłych, pod warunkiem stanu łaski uświęcającej i przyjęcia Komunii św., nawiedzenie cmentarza lub kościoła, odmówiona modlitwa Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolna modlitwa w intencji Ojca Świętego. W poszczególnych dniach od 3 do 8 listopada będziemy zanosili modlitwy w następujących Intencjach: 3.11. - za zmarłe ofiary wypadków drogowych i katastrof, 4.11. - za ofiary aborcji, 5 11. - za zmarłe ofiary ”In vitro”, 8.11. - za zmarłych, którzy życie oddali w służbie naszej Ojczyzny, 7.11. - za tych, którzy nie wrócili z morza, 8.11. - za zmarłych nauczycieli, wychowawców i duchownych, nadto w naszej parafii dnia 4 listopada o g. 19.00, w kaplicy Miłosierdzia Bożego „ZADUSZKI”, przedstawione przez młodzieżowy zespół muzyczny „Tumultus Gaudium” oraz w dniu 7 listopada w piątek, o g. 12.00 spotkanie na terenie starej fabryki benzyny syntetycznej, pod brzozowym krzyżem, przy zbiegu ulic Licealnej i Spółdzielczej, na modlitwy za wszystkie ofiary obozów koncentracyjnych i przymusowej pracy, którzy zginęli podczas II wojny światowej.
 
9. Na sobotę, 15 listopada, planowana jest pielgrzymka jednodniowa do Torunia. Koszt 100 zł. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Informacje u ks. Andrzeja również telefonicznie – 602 88 90 50.

10. W kiosku przy kawiarence parafialnej znajdują się czasopisma katolickie.

11. Dziękujemy za składane ofiary na kościół.  Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police,  26 października 2014 r.