Ogłoszenia duszpasterski - XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Na stolikach przy wyjściu z kościoła są  wyłożone kartki na wypominki. Po wypisaniu Imion czy Nazwisk naszych bliskich zmarłych można składać wypominki na tacy podczas Mszy św. Bóg zapłać za składane ofiary w modlitwie za zmarłych.

2. Wypominki wraz z modlitwą w naszym kościele przez cały listopad przed Mszą św. wieczorną tj. od g. 17.30., według daty na kartce, na której są podani Kościołowi do wspomnienia i modlitwy nasi bliscy zmarli.

3. Dzisiaj, po każdej Mszy św., zbiórka do puszek na rzecz prześladowanych chrześcijan w Syrii, w ramach VI Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

4. Trwają katechezy głoszone przez katechistów ze wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej. Zawsze można dołączyć do grupy słuchających katechez. Katechezy odbywają się w poniedziałki i czwartki o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

5. We wtorek, 11 listopada, jest Narodowe święto Odzyskania Niepodległości. Liturgicznie jest to zwykły dzień, dlatego Msze św. będą odprawiane o g. 7.00, 9.00 i 18.00.  Natomiast z racji Święta Narodowego zostanie odprawiona Msza św. o g. 11.00 w intencji Ojczyzny i zapraszamy wszystkich do udziału w modlitwie w intencji Ojczyzny.

6. W Bazylice Katedralnej w Szczecinie zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem J.E. Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi o g. 10.00, po Mszy św. czyli ok. g.12.00 wyruszy ulicami Szczecinie  „Marsz Niepodległości”, na który serdecznie zapraszamy.
  
7. We wtorek o g. 18.30, w kaplicy Miłosierdzia Bożego będzie spotkanie z Pielgrzymami do Torunia. Natomiast  od g. 21.00 tego dnia rozpocznie się również w kaplicy Miłosierdzia Bożego wieczór modlitweno-patriotyczny. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu.

8. W środę, 12 listopada, o g. 17.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego będzie odmawiany różaniec w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam.

9. W czwartek, 13 listopada, od g. 19.00 rozpocznie się dobowe trwanie na modlitwie, tak zwane „Jerycho Różańcowe”. Również 13 listopada w kościele o g. 21.00, z racji trwającej Wielkiej Nowenny przed setną rocznicą Objawień Fatimskich, przy kaplicy NMP Fatimskiej i św. Jana Pawła II odbędzie się Apel Maryjny.

10. W niedzielę, 16 listopada, taca zbierana podczas wszystkich Mszy św. będzie przeznaczona na potrzeby organizacji Światowych Dni Młodych.

11. W kolejną niedzielę , w Uroczystość Chrystusa Króla, odbędzie się zbiórka do puszek z przeznaczeniem na odbudowę spalonej katedry w Sosnowcu.

12. Nauki przedślubne będą w dniach 17-21 listopada br. o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

13. W kiosku przy kawiarence parafialnej znajdują się czasopisma katolickie, jest możliwość również nabyć poświęcone opłatki na święta Bożego Narodzenia. Ofiary składane za opłatki, będą z przeznaczeniem na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem kościoła w okresie zimowym.

14. Dziękujemy za składane ofiary na kościół.  Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police,  9 listopada 2014 r.