Ogłoszenia duszpasterskie - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 


1. Wypominki wraz z modlitwą w naszym kościele są przez cały listopad przed Mszą św. wieczorną tj. od g. 17.30., według daty na kartce, na której są podani Kościołowi do wspomnienia i modlitwy nasi bliscy zmarli.

2. Trwają katechezy głoszone przez katechistów ze wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej. Zawsze można dołączyć do grupy słuchających katechez. Katechezy odbywają się w poniedziałki i czwartki o g. 19.00 w sali kasetonowej domu parafialnego.

3. Dzisiaj, w niedzielę, 16 listopada, taca zbierana w kościołach w Polsce, podczas wszystkich Mszy św. będzie przeznaczona na potrzeby organizacji Światowych Dni Młodych.

4. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Chrystusa Króla, odbędzie się zbiórka pieniędzy do puszek z przeznaczeniem na odbudowę spalonej katedry w Sosnowcu.

5. Nowenna do Chrystusa Króla codziennie na zakończenie Mszy św. wieczornej.

6. Nauki przedślubne będą w dniach 17-21 listopada br. o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

7. We wtorek, 18.11.2014, odbędzie się spotkanie klas I i II gimnazjum. Spotkanie w kaplicy Miłosierdzia Bożego o g. 17.00.

8. W kościele NSPJ w Szczecinie jest do 30 listopada jeden z 12 ołtarzy Adoracji Najświętszego Sakramentu w modlitwie o pokój na świecie i w sercach ludzi. Zapraszamy do udziału w adoracji. Adoracja jest przez cały dzień. Bliższe informacje są w gablotce przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii.

9. W kiosku przy kawiarence parafialnej znajdują się czasopisma katolickie, jest możliwość również nabyć  poświęcone opłatki na święta Bożego Narodzenia. Ofiary składane za opłatki, będą z przeznaczeniem na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem kościoła w okresie zimowym.

10. Dziękujemy za składane ofiary na kościół.  Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.
ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police,  16 listopada 2014  r.