Ogłoszenia duszpasterski - I NIEDZIELA ADWENTU


1. Dzisiaj, 30 listopada, przypada dzień Imienin ks. Andrzeja. Solenizant  odprawi Mszę św. we własnej intencji o g. 12.00. Jesteśmy z ks. Andrzejem w dniu Jego Imienin, otaczając Go modlitwa i najlepszymi życzeniami.

2. Ojciec Święty Franciszek ogłosił Rok 2015 Rokiem Życia Konsekrowanego. Uroczyste rozpoczęcie od dzisiaj, I Niedzielę Adwentu, i zakończenie 2 lutego 2016 roku. Przez ten rok chcemy przybliżyć sobie wszystkie formy posługi życia zakonnego. 

3. Przed nami Adwent. Charakterystyczne dla okresu Adwentu są Roraty, które w dni powszednie odprawiane będą o g. 6.30.  Jak jest w praktyce naszej parafii, po zakończeniu Mszy św. roratniej na dzieci będą czekały w sali kasetonowej drożdżówki.

4. W tym tygodniu z racji rozpoczynającego się nowego miesiąca w środę zmiana tajemnic Żywego Różańca, w czwartek modlitwy o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, w piątek spowiedź dla dzieci od g. 16.30 i Msza święta o g. 17.00 i na zakończenie Mszy św. o 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę z racji I soboty miesiąca Msza św. wynagradzająca za grzechy świata i o nawrócenie grzeszników o g. 9.00 oraz adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia Bożego  do g. 15.00. Według ustalonych dni i godzin, w pierwszych dniach nowego miesiąca kapłani odwiedzą Chorych z posługą sakramentalną.

5. W okresie Adwentu przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w dniu 8 grudnia – tego dnia będzie odprawiona Msza św. w naszym kościele wyjątkowo, mimo że jest to poniedziałek - o g. 12.00 – w Godzinie Łaski. Natomiast dzień wcześniej w niedzielę, 7 grudnia, podczas Mszy św. o g. 10.45 poświecenie medalików dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. Również w niedzielę, 7 grudnia, podczas Mszy św. o g. 19.30 kilku młodych ludzi ze wspólnoty Ruchu Światło-Życie należących do Oazy Młodzieżowej w naszej parafii przyjmie kolejny stopień formacji zwany deuterokatechumenatem, polegającym na coraz głębszym przeżywaniu wiary w codziennym życiu.

6. Rekolekcje adwentowe w dniach 14-16 grudnia br.

7. Święcenia biskupie w Bazylice Katedralnej w Szczecinie Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Nominata Henryka Wejmana w sobotę 20 grudnia o g. 11.00.

8. W niedzielę, 21 grudnia, w naszym kościele podczas Mszy św. o g. 10.45 zostaną wprowadzeni nowi członkowie Eucharystycznego Ruchu Młodych, jak również wprowadzenie do posługi ołtarza nowych ministrantów.

9. W każdą niedzielę Adwentu zapraszamy na Adwentowe zasłuchanie w Słowo – jest to rozważanie Słowa Bożego i Adoracja od g. 20.30 do 21.30 w kaplicy Miłosierdzia Bożego prowadzone przez Księdza Łukasza.

10. W nowym roku liturgicznym planowana jest z naszej parafii pielgrzymka autokarowa do Rzymu w dniach 12-19 kwietnia 2015. W programie wyjazdu do Rzymu przewidziane są również miejscowości: Werona, Monte San Angelo, San Giovani Rotondo – miasto św. Ojca Pio, Lanciano z miejscem Cudu Eucharystycznego, Manopello, Wenecja. Koszt 2220 złotych, w tym przejazd autokarem, noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Informacje u ks. Andrzeja.

11. W przyszłą niedzielę, 7 grudnia, po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek z tytułem „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.

12. W kiosku przy kawiarence parafialnej znajdują się czasopisma katolickie, jest możliwość również nabyć poświęcone opłatki w kiosku i na stoisku „Caritas”, który w przedsionku kościoła rozprowadzał będzie świece wigilijne. Ofiary składane za opłatki, będą z przeznaczeniem na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem kościoła w okresie zimowym.

13. Dziękujemy za składane ofiary na kościół.  Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.
ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police,  30 listopada 2014  r.