Ogłoszenia duszpasterski - II NIEDZIELA ADWENTU


 1. Roraty odprawiane są w zwykłe dni tygodnia o g. 6.30.  Jak jest w praktyce naszej parafii, po zakończeniu Mszy św. roratniej na dzieci, przed pójściem do szkoły czekają w sali kasetonowej drożdżówki i gorąca herbata.

 2. Jutro Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszym kościele wyjątkowo mimo, że jest to poniedziałek zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. - o g. 12.00 – w Godzinie Łaski. Suma odpustowa w parafii na starych Policach o g. 18.00. Natomiast dzisiaj w niedzielę, 7 grudnia podczas Mszy św. o g. 10.45 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. oraz podczas Mszy św. o g. 19.30 kilku młodych ludzi ze wspólnoty Ruchu Światło-Życie należących do Oazy Młodzieżowej w naszej parafii przyjmie kolejny stopień formacji zwany deuterokatechumenatem, polegającym na coraz głębszym przeżywaniu wiary w codziennym życiu.

 3. W sobotę, 13 grudnia, od g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego rozpoczyna się czuwanie modlitewne tzw. „Jerycho Różańcowe”.

 4. Rekolekcje adwentowe w dniach 14-16 grudnia br.

 5. Święcenia biskupie w Bazylice Katedralnej w Szczecinie Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Nominata Henryka Wejmana w sobotę 20 grudnia o g. 11.00.

 6. W niedzielę, 21 grudnia, w naszym kościele podczas Mszy św. o g. 10.45 zostaną wprowadzeni nowi członkowie Eucharystycznego Ruchu Młodych, jak również wprowadzenie do posługi ołtarza nowych ministrantów.

 7. W każdą niedzielę Adwentu zapraszamy na Adwentowe zasłuchanie w Słowo – jest to rozważanie Słowa Bożego i Adoracja od g. 20.30 do 21.30 w kaplicy Miłosierdzia Bożego prowadzone przez Księdza Łukasza.

 8. W nowym roku liturgicznym planowana jest z naszej parafii pielgrzymka autokarowa do Rzymu w dniach 12-19 kwietnia 2015. W programie wyjazdu do Rzymu przewidziane są również miejscowości: Werona, Monte San Angelo, San Giovani Rotondo – miasto św. Ojca Pio, Lanciano z miejscem Cudu Eucharystycznego, Manopello, Wenecja. Koszt 2220 złotych, w tym przejazd autokarem, noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Informacje u ks. Andrzeja.

 9. Jak zawsze w II Niedzielę Adwentu, po każdej Mszy św. dokonywana jest zbiórka pieniędzy do puszek z tytułem „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.

 10. Dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych oraz młodzież z Oazy rozprowadzają różne ozdoby na choinkę, własnoręcznie zrobione. Fundusze w ten sposób zebrane chcą przeznaczyć na wyjazdy wakacyjne.

 11. Harcerze i harcerki Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej jadą z paczkami do polskich rodzin na Białorusi. Można dołączyć się do tej akcji i dzisiaj oraz jutro można do kawiarenki parafialnej przynieść różnego rodzaju kosmetyki, proszki, płyny do płukania. Nie można tego roku przewozić przez granicę artykułów żywnościowych. 

 12. W kiosku przy kawiarence parafialnej znajdują się czasopisma katolickie, jest możliwość również nabyć poświęcone opłatki w kiosku i na stoisku „Caritas”, który w przedsionku kościoła rozprowadzał będzie świece wigilijne. Ofiary składane za opłatki, będą z przeznaczeniem na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem kościoła w okresie zimowym.

 13.  Dziękujemy za składane ofiary na kościół.  Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police,  7 grudnia 2014  r.