Ogłoszenia duszpasterski - III NIEDZIELA ADWENTU


1. Roraty odprawiane są w zwykłe dni tygodnia o g. 6.30.  Jak jest w praktyce naszej parafii, po zakończeniu Mszy św. roratniej na dzieci, przed pójściem do szkoły czekają w sali kasetonowej drożdżówki i gorąca herbata.

2. Rekolekcje adwentowe w dniach 14-16 grudnia br. Nauki rekolekcyjne w niedzielę głoszone będą podczas wszystkich Mszy św., natomiast w poniedziałek i wtorek podczas Mszy św o g. 9.00, 16.30 i 18.00. Rekolekcje adwentowe przeprowadzi ks. dr Janusz Posadzy, pracujący w Sądzie Metropolitalnym w Szczecinie.

3. W piątek, 19 grudnia, o g. 19.30 w naszym kościele Msza św. z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie.

4. Święcenia biskupie w Bazylice Katedralnej w Szczecinie Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Nominata Profesora Henryka Wejmana w sobotę 20 grudnia o g. 11.00. Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w tej uroczystości. Mamy bardzo dobrą komunikację miejską między Policami i Szczecinem, więc ze względu na trudności z parkowaniem w pobliżu katedry dobrym pomysłem byłoby skorzystanie z komunikacji miejskiej.

5. W niedzielę, 21 grudnia, w naszym kościele podczas Mszy św. o g. 10.45 zostaną wprowadzeni nowi członkowie Eucharystycznego Ruchu Młodych, jak również wprowadzenie do posługi ołtarza nowych ministrantów.

6. W każdą niedzielę Adwentu zapraszamy na Adwentowe zasłuchanie w Słowo – jest to rozważanie Słowa Bożego i Adoracja od g. 20.30 do 21.30 w kaplicy Miłosierdzia Bożego prowadzone przez Księdza Łukasza.

7. W nowym roku liturgicznym planowana jest z naszej parafii pielgrzymka autokarowa do Rzymu w dniach 12 – 19 kwietnia 2015. W programie wyjazdu do Rzymu przewidziane są również miejscowości: Werona, Monte San Angelo, San Giovani Rotondo – miasto św. Ojca Pio, Lanciano z miejscem Cudu Eucharystycznego, Manopello, Wenecja. Koszt 2220 złotych, w tym przejazd autokarem, noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Informacje u ks. Andrzeja.

8. Dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych oraz młodzież z Oazy rozprowadzają różne ozdoby na choinkę, własnoręcznie zrobione. Fundusze w ten sposób zebrane chcą przeznaczyć na wyjazdy wakacyjne. 

9. W kiosku przy kawiarence parafialnej znajdują się czasopisma katolickie, jest możliwość również nabyć poświęcone opłatki w kiosku i na stoisku „Caritas”, który w przedsionku kościoła rozprowadza świece wigilijne w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Ofiary składane za opłatki, będą przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem kościoła.

10. Dziękujemy za składane ofiary na kościół.  Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.
ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police,  14 grudnia 2014 r.