Ogłoszenia duszpasterski - IV NIEDZIELA ADWENTU


1. Roraty odprawiane jeszcze będą w poniedziałek, wtorek i środę o g. 6.30. W tych dniach dzieci nie idą już do szkoły, ale wracają do domu, dlatego nie będzie po Mszy św. rozdawania drożdżówek. Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom z Żywego Różańca za przygotowanie herbaty i podawanie dzieciom drożdżówek przez cały czas Adwentu. Pan Stanisław Nazar codziennie rano dostarczał zamówione drożdżówki, za tę pomoc również składamy wielkie podziękowania.

2. Możliwość skorzystania ze spowiedzi jest zawsze podczas Mszy św., poza tym przed świętami dyżury w konfesjonałach będą pełnione w poniedziałek i wtorek od g. 17.00,  a w Wigilię Bożego Narodzenia od g. 9.00 do 15.00. W Wigilię nie ma Mszy św. o g. 18. 00, natomiast Pasterki odprawiane będą o g. 20.00 dla dzieci, jak zwykle dzieci na tę Mszę św. przynoszą różne instrumenty, aby wraz z pastuszkami grać przy żłóbku Pana Jezusa. Kolejna Msza św. wieczorna w Wigilię Bożego Narodzenia o g. 22.00 i Pasterka o północy. W I i II dzień świąt Msze św. według porządku niedzielnego.

3. W Uroczystość Bożego Narodzenia, podczas Mszy św o g. 19.30 będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego z racji 25 dnia miesiąca.

4. Planowana jest z naszej parafii pielgrzymka autokarowa do Rzymu w dniach 12 – 19 kwietnia 2015. W programie wyjazdu do Rzymu przewidziane są również miejscowości: Werona, Monte San Angelo, San Giovani Rotondo – miasto św. Ojca Pio, Lanciano z miejscem Cudu Eucharystycznego, Manopello, Wenecja. Koszt 2220 złotych, w tym przejazd autokarem, noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Informacje u ks. Andrzeja.

5. Dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych oraz młodzież z Oazy rozprowadzają różne ozdoby na choinkę, własnoręcznie zrobione. Fundusze w ten sposób zebrane chcą przeznaczyć na wyjazdy wakacyjne. 

6. W kiosku przy kawiarence parafialnej znajdują się czasopisma katolickie, jest możliwość również nabyć poświęcone opłatki w kiosku i na stoisku „Caritas”, który w przedsionku kościoła rozprowadza świece wigilijne w ramach akcji „ Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Ofiary składane za opłatki, będą przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem kościoła. 

7. Bezpośrednio po świętach rozpoczynamy kolędę. W sobotę, 27 grudnia, z wizytą duszpasterską kapłani udadzą się od g. 10.00 do miejscowości Trzeszczyn i Siedlice. Po południu od g. 15.00 – ul. Kosynierów Gdyńskich, Długosza, Słowackiego, Kochanowskiego, Reja, Galla Anonima, Wyspiańskiego, Kadłubka, Wkrzańska, Pułaskiego, Spółdzielców, Bursztynowa, Krzywa, PCK.

8. W przyszłą niedzielę, 28 grudnia, od godziny 15.00 – ulica Piaskowa numery 3, 5,7, 9 oraz od numeru 39 do 99A.

9. Dziękujemy za składane ofiary na kościół.  Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police,  21 grudnia 2014 r.