Ogłoszenia duszpasterskie - IV NIEDZIELA ZWYKŁA 1. Jutro Święto Ofiarowania Ofiarowania Pańskiego. Święto zwyczajnie nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msza św. w naszym kościele odprawiona będzie jak w zwykły dzień, to znaczy o g. 7.00, 9.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Z woli Papieża Franciszka przeżywamy w Kościele Rok Życia Konsekrowanego. Szczególnym wydarzeniem tego Roku będzie Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, obchodzony 2 lutego, w Święto Ofiarowania Pańskiego. Tego dnia Osoby Konsekrowane, posługujące w naszej Archidiecezji, odnowią ślubowanie rad ewangelicznych, podczas uroczystej Mszy św., sprawowanej pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi w Bazylice Katedralnej w Szczecinie o g. 15.45. Mszę św. poprzedzi Koronka do Miłosierdzia Bożego o g. 15.00 i konferencja na temat życia konsekrowanego. Do udziału w tej uroczystości Ksiądz Arcybiskup zaprasza wszystkich wiernych Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

2. We wtorek po zakończeniu Mszy św. wieczornej spotkanie w kaplicy Miłosierdzia Bożego osób z tworzącej się wspólnoty modlitewnej „Fiat”.

3. W środę zmiana tajemnic dla Żywego Różańca i uroczyste wprowadzenie nowej Róży Różańcowej składającej się z dzieci, której Patronką będzie św. Urszula Ledóchowska. Członkowie nowej Róży wezmą czynny udział we Mszy św.

4. W naszym kościele w najbliższym tygodniu z racji pierwszych dni nowego miesiąca w czwartek o g. 18.00 Msza św. od uczestników Mszy św wieczornej i modlitwy z prośbą o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. W tym dniu przypada również wspomnienie św. Agaty i w tradycji Kościoła jest poświęcenie chleba. W piątek spowiedź dla dzieci od g. 16.30 i Msza św. o g. 17.00 i dalszy ciąg dyżuru w konfesjonale ze Mszą św. o g. 18.00 i nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę Msza św. według zachęty Matki Bożej z Fatimy, wynagradzająca za grzechy świata i o nawrócenie grzeszników o g. 9.00. Po zakończeniu Mszy św. wystawienie w kaplicy Miłosierdzia Bożego Najświętszego Sakramentu i Adoracja do g. 15.00 zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego i błogosławieństwem. Jak zwykle w pierwszych dniach nowego miesiąca kapłani z posługą sakramentalną odwiedzą Chorych w ich domach.

5. Najbliższy termin nauk przedślubnych w naszej parafii od poniedziałku, 9 lutego, do piątku, 13 lutego 2015, o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

6. Według potrzeby posługi duszpasterskiej w naszej Archidiecezji, Ksiądz Arcybiskup Metropolita zwrócił się z prośba do naszej parafii, aby pomniejszając o jednego księdza wspólnotę kapłanów w naszej parafii, dać możliwość funkcjonowania duszpasterstwa w innej części Archidiecezji. Dlatego z dniem 1 lutego 2015 roku odchodzi z naszej wspólnoty Ksiądz Andrzej Rasiński do parafii Golczewo. Bardzo serdecznie dziękujemy Ks. Andrzejowi za prawie 8 lat posługi w naszej parafii. Zapewniamy o pamięci w modlitwie i życzymy wielu łask Bożych na nowych odcinkach duszpasterstwa. Dzisiaj o g. 12.00 ks. Andrzej odprawi Mszę św w intencji naszej parafii, gdzie będziemy również dziękowali ks. Andrzejowi za wszystko co w naszej parafii uczynił.

7. W związku z tą zmianą i tym samym mniejszą ilością księży w parafii, odwołujemy organizowaną pielgrzymkę do Włoch w dniach 12-19 kwietnia 2015 r. Osoby, które się zgłosiły na pielgrzymkę i już wpłaciły część kosztów, zgłoszą się do ks. proboszcza o zwrot wpłaconych pieniędzy.

8. Na dzień 11 lutego 2015, kiedy obchodzony jest w Kościele Powszechnym Światowy Dzień Chorego, a w naszej parafii również dzień Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, na prośbę parafialnego Chóru „ Maria Cantat”, zostanie odprawiona Msza św. w intencji o zdrowie i potrzebne łaski dla p. Jerzego Leszczyńskiego, z podziękowaniem za wiele lat prowadzenia tegoż Chóru, jak również oficjalne zakończenie działalności Chóru „Maria Cantat” pod dyrekcją p. Jerzego Leszczyńskiego.

9. Dziękujemy za składane ofiary na kościół.  Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 1 lutego 2015 r.