Ogłoszenia duszpasterskie - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 


1. Przez cały okres Wielkiego Postu Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o g. 17.00, dla wszystkich po zakończeniu Mszy św. wieczornej, tj. ok. g. 18.30, i dla młodzieży o g. 19.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 17.00. Rekolekcje wielkopostne dla całej parafii w dniach 1, 2, 3 marca, dla dzieci szkół podstawowych i przedszkoli w dniach 9, 10, 11 marca, dla uczniów gimnazjum w dniach 16, 17, 18 marca i dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w dniach 25, 26, 27 marca 2015 roku. 

2. Odpust parafialny w święto św. Kazimierza Królewicza, Patrona naszej parafii jest w środę, 4 marca. Jest to dzień zaraz po zakończeniu rekolekcji parafialnych. Uroczystej Mszy św. odpustowej o g. 18.00 przewodniczył będzie i wygłosi kazanie odpustowe, kapłan pochodzący z naszej parafii i w kolejności lat święceń zaproszony został Ksiądz Norbert Sawicki.

3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na dodatkową modlitwę: Godzinne czuwanie z Chrystusem tzw. „kazimierzowskie noce”, w każdy czwartek od g. 21.00 do 22.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego oraz wielkopostne zasłuchanie w Słowo Boże określone nazwą „oliwki i jagody”. Będzie to pół godziny rozważania i pół godziny adoracji w każdą niedzielę od g. 20.30 do 21.30. Te rozważania będzie można również odsłuchać na naszej parafialnej stronie internetowej.

4. Wspólnoty Neokatechumenalne w okresie Wielkiego Postu codziennie od poniedziałku do piątku o g. 5.30 w kaplicy Miłosierdzia Bożego gromadzą się na wspólną modlitwę jutrzni. Zapraszają do włączenia się w nurt tej modlitwy.

5. Młodzież z Ruchu Światło-Życie zaprasza w każdą sobotę Wielkiego Postu na g. 19.00 na wspólną modlitwę nieszporami.

6. Dnia 24 lutego br. o g. 17.00 odbędzie się spotkanie klas I i II gimnazjum. Spotkanie w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

7. W środę, 25 lutego o g. 19.30 Msza św. w kościele w obronie życia poczętego.

8. Dnia 27 lutego br. o g. 19.00 odbędzie się spotkanie osób, które przygotowują kandydatów do bierzmowania. Spotkanie na plebanii.

9. Informujemy, że w dniach 30.04-3.05.2015 roku odbędzie się wyjazd autokarowy organizowany przez wspólnotę Żywego Różańca dla wszystkich zainteresowanych do Niepokalanowa, Warszawy i Gniezna. W programie zwiedzanie zabytków sakralnych i świeckich. Planowane jest zwiedzanie Niepokalanowa, Świątyni Opatrzności Bożej, Muzeum Powstania Warszawskiego, muzeum ks. Jerzego Popiełuszki, katedry gnieźnieńskiej. Koszt 350 złotych. Zostało jeszcze 10 wolnych miejsc. Informacje szczegółowe i zapisy u ks. Jarosława.

10. Od kilku lat praktyką naszej parafii jest w okresie Wielkiego Postu, składanie ofiar na Arcybiskupie Seminarium Duchowne, jako dar jałmużny postnej. Pragniemy poinformować, że nasza parafia zobowiązana jest w skali roku przekazać na Seminarium Duchowne 34 tysiące 800 złotych. Koperty na ten dar znajdują się na stolikach przy wyjściu z kościoła. 

11. W kiosku przy kawiarence parafialnej znajdują się czasopisma katolickie. Zapraszamy do nabywania tych czasopism. Dziękujemy za składane ofiary na kościół.  Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police,  22 lutego 2015 r.